Letos slavíme 100 let od objevu inzulinu

U příležitosti stoletého výročí objevu inzulinu se v Anglii ve čtvrtek 12. listopadu uskutečnil online přenos oslav u příležitosti Světového dne diabetu. Cílem akce bylo mimo jiné dodat lidem odvahu sdílet své příběhy.

Letos slavíme 100 let od objevu inzulinu

Tuto online událost pořádanou britskou neziskovou organizací JDRF moderoval Stephen Dixon, moderátor televizní stanice Sky News a diabetik 1. typu. Akce vzdala hold nejen veškerému výzkumu provedenému od prvotního objevu inzulinu, ale i lékařům Johnu Macleodovi a Fredericku Bantingovi, kteří právě inzulin před sto lety objevili.

Výkonná ředitelka organizace JDRF Karen Addington uvedla, že ačkoli došlo v léčbě diabetu ke značnému pokroku, stále je co zlepšovat.

„Kvůli pandemii nemoci COVID-19 se letos na Světový den diabetu diabetici nemohou sejít osobně. I přesto však chceme oslavit úspěchy, kterých jsme v našem výzkumu za posledních pár let dosáhli. V letošním roce jsme spustili první aplikaci „umělé slinivky břišní“ dostupnou ke stažení. Tato aplikace umožňuje lidem s diabetem 1. typu udržovat a hlídat si prostřednictvím mobilních telefonů hladinu cukru v krvi. Jsme také nadšeni potenciálem našeho výzkumu v oblasti imunoterapie, který by nás v budoucnu mohl dovést k léku na diabetes 1. typu,“ dodává Karen Addington.

Zdroj: diabetes.co.uk

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x