-- reklama --

Larry King – svou upřímností si získal renomé

Larry King – svou upřímností si získal renomé

Larry King je jedním z nejznámějších světových televizních a rozhlasových moderátorů. Své profese využívá mimo jiné i k tomu, že zviditelňuje onemocnění diabetes mellitus, kterým sám trpí. Když se svou diagnózu v roce 1995 dozvěděl, pořádně ho to naštvalo. Přečtěte si proč.

Larry King se narodil jako Lawrence Leibel Harvey Zeiger v roce 1933 v New Yorku. Jeho otec imigroval do Spojených států z Rakouska a matka z Běloruska. Oba byli ortodoxní Židé. Když Larry studoval na střední škole, zemřel mu otec na infarkt. Vzhledem k této události ztratil Larry jakékoliv nadšení pro studium. Nepokračoval na vysokou školu a začal pracovat v rádiu. V roce 1957 se přestěhoval do Miami, kde tou dobou začaly vznikat první rozhlasové stanice, a získal stálé místo. Pouhou minutu před zahájením svého prvního vysílání si vybral umělecký pseudonym King.

Rád diskutoval na jakékoliv téma

V roce 1978 se přesunul do celonárodního rádia. Do jeho pořadu mohl zavolat kdokoliv a diskutovat s ním o jakémkoliv tématu. Tato rozhlasová show se stala velice úspěšnou a King začal být skutečně známý. V roce 1985 začala jeho televizní show na stanici CNN. Ta se vysílala živě a King v ní se svými hosty probíral všechno od důležitých politických rozhodnutí až po konspirační teorie o UFO. Díky svým neútočným, ale upřímným otázkám si King získal obrovské renomé, a když v roce 2010 oznámil konec pořadu Larry King živě, pro mnoho jeho fanoušků i celebrit to bylo smutným překvapením.

Po infarktu zcela změnil životosprávu

V roce 1987 utrpěl King slabý infarkt. Po propuštění z nemocnice přestal kouřit, zhubl a začal žít zdravě. Když mu v roce 1995 diagnostikovali diabetes mellitus 2. typu, řekl k tomu, že ho docela rozladilo, že se něco takového stalo po sedmi letech zdravého způsobu života. S diabetem se ale smířil a do svého pořadu si zval další celebrity s diabetem, aby si o něm popovídali a upozornili diváky na jeho nebezpečí.

280

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku