KVIFF 2023 s Russellem v plném proudu. V minulosti dorazily i celebrity s diabetem, jako je Sharon Stone

KVIFF 2023 s Russellem v plném proudu. V minulosti dorazily i celebrity s diabetem, jako je Sharon Stone
Herec Russell Crowe na festivalu Zdroj: Herminapress

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, který právě probíhá, přivítá i letos slavné světové celebrity, v čele s charismatickým Russellem Crowem. Po červeném koberci se i v minulých ročnících této přední události filmového odvětví prošla dlouhá řada významných osobností. Mezi nimi například Sharon Stone, která otevřeně hovoří o své cukrovce.

Bez pochyby nejočekávanější celebritou na festivalu byl Russell Crowe, který si přijel převzít Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Tento bouřlivák, proslulý nejen geniálním ztvárněním celé řady rolí, ale i řadou výtržností a skandálů, během svého života opakovaně řešil potíže s nadváhou. Není zdaleka sám. Herecké hvězdy často hubnou a přibírají kvůli rolím, nebo uvíznou v pasti nezdravých stravovacích návyků kvůli nepravidelnému režimu při natáčení a cestování.

Russell Crowe se se svými problémy popral se ctí, i když – jak mohli vidět fanoušci na zahajovacím koncertu 30. června, kde vystoupil se svou kapelou Indoor Garden Party – pár kil mu opět přibylo. Sám Crowe byl nadšený jak Karlovými Vary, tak organizací filmového festivalu. „A byl jsem na tolika strašných festivalech v nejrůznějších částech světa, že musím pořadatelům v Karlových Varech poblahopřát, tady všechno běží jako po másle. Toho si hluboce vážím,“ nešetřil ikonický herec chválou.

Aspartam: Jedno z nejpoužívanějších umělých sladidel a také potenciálně rakovinotvorná látka

S aspartamem se setkáme opravdu v celé řadě nejrůznějších potravin, jež jsou určeny nejen pro konzumaci diabetiky, ale i populací, která se ...

Sharon Stone zazářila na festivalu v roce 2005

Další osobností, která se potýká se závažnými zdravotními problémy, je Sharon Stone. Na karlovarském filmovém festivalu se objevila v roce 2005 společně s Robertem Redfordem. Přijela tenkrát do Karlových Varů propagovat svůj nejnovější film Zlomené květiny a rovnou si – stejně jako letos Crowe –  odvezla i Křišťálový globus.

Herečka, která vešla do filmových dějin odvážnou scénou v erotickém thrilleru Základní instinkt, je jednou z mála filmových hvězd, které otevřeně hovoří o svém boji s diabetem. Byla jí diagnostikována cukrovka I. typu, kterou je nutno kompenzovat pomocí inzulínu. Sharon ale nikdy nepřipustila, aby ji její nemoc jakkoli omezovala, a je inspirací pro spoustu diabetiků na celém světě.

Rozhodně jí nelze upřít nezdolnou vůli a odvahu. Dokonce veřejně přiznala, že byla v dětství sexuálně zneužívána. Vloni znovu šokovala svět, když se v komentářích pod instagramovým příspěvkem magazínu People, ve kterém Petra Murgatroyd, hvězda taneční soutěže Dancing With The Stars, přiznává ztrátu svého dítěte, Sharon podělila o své trauma z devíti potratů. Můžeme jen doufat, že herečka, která i ve svých 65 letech vypadá opravdu perfektně, ještě někdy do Karlových Varů zavítá.

Legendární hvězdy na KVIFF

Karlovarský festival je jedním z nejprestižnějších filmových festivalů ve střední a východní Evropě a kromě filmových tvůrců přitahuje i herce a diváky z celého světa. Za dobu svého působení hostil celou řadu významných hvězd: Leonardo DiCaprio (1994), Gregory Peck (1996), Michael Douglas (1998), Keira Knighthley (2002), Morgan Freeman (2003), Robert Redford (2005), Antonio Banderas (2009), Robert De Niro (2008), John Travolta (2013), Mel Gibson (2014), Johnny Depp (2021) a bezpočet dalších.

Diabetes se nevyhýbá ani českým hereckým vodám

V roce 2019 zavítal na KVIFF oblíbený český herec Pavel Kříž, který je u českých diváků známý zejména díky postavě Štěpána Šafránka ze série filmových Básníků. Cukrovkou, která je v jeho případě dědičnou záležitostí, trpí už dlouhá léta a bez inzulínu se neobejde. Během 54. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech upoutal „básník Šafránek“ pozornost snubním prstýnkem, který prozradil, že se Pavel Kříž tajně oženil se svou přítelkyní Jolanou.

Na loňském ročníku karlovarského filmového festivalu zase sklidila obdiv česká herecká hvězda Pavla Tomicová, která se také potýká s diabetem. Na festival přijela s filmem A pak přišla láska. Populární herečka s úžasným komickým talentem, která přiznala, že celý život bojuje s jojo efektem, zhubla 35 kilo. Nenechala se zdrtit ani osobními těžkostmi, ani závažnou nemocí, takže slova chvály byla rozhodně na místě.

Vyrobte si lahodné domácí levandulové víno, sirup i olejíček pro uklidnění a zmírnění stresu

Historie levandule, jejíž název je odvozen z latinského slova lavare, které znamená „umývat se“, sahá tisíce let zpět. Již staří Řekové a Římané ...

Kdo zavítá na letošní ročník?

O tom, kdo všechno – kromě avizovaných světových osobností – se na letošním ročníku KVIFF objeví, zatím můžeme jen spekulovat. Mezinárodní filmový festival je každopádně velkým lákadlem jak pro profesionály z filmového odvětví, tak pro diváky z celého světa. Nechme se tedy, doufejme, příjemně překvapit!

Zdroje: kviff.com, diabetes.co.uk, magazin.aktualne.cz, super.cz

1532

Diskuze k článku