KVIFF 2023: Diabetici se účasti na festivalu bát nemusí. Organizátoři mysleli i na ně

KVIFF 2023: Diabetici se účasti na festivalu bát nemusí. Organizátoři mysleli i na ně
Aňa Geislerová na KVIFF 2023. Mezi diabetiky nepatří, ale byla ozdobou červeného koberce Zdroj: Herminapress

Filmový festival v Karlových Varech je známý svou otevřeností a přívětivostí pro všechny skupiny návštěvníků. Věnuje zvláštní pozornost také těm, kteří mají zdravotní omezení, jako jsou třeba lidé s diabetem. Ve snaze podporovat začlenění zdravotně omezených jedinců a dostupnost festivalu pro všechny připravili organizátoři festivalu pro diabetiky řadu výhod a úlev. Přinášíme vám stručný přehled těchto benefitů, abyste i vy mohli do Varů bez obav vyrazit.

Filmový festival je v plném proudu a lázeňské město vítá každý den zástupy fanoušků. V davu se můžete snadno ztratit, ovšem jako diabetik máte oproti zdravým návštěvníkům určité výhody. Využijte jich ještě letos!

S diabetem i bez něj, ve Varech je skvěle každému

Vaše zdraví je ve Varech v bezpečí, festival je na návštěvu diabetiků dobře připraven. O jaká opatření spojená s diabetem se jedná především?

Prioritní přístup k projekcím

Jednou z hlavních výhod pro diabetiky je prioritní přístup k filmovým projekcím. Mnoho lidí s diabetem musí pečlivě plánovat svůj čas, aby mohli správně regulovat krevní cukr a užívat potřebné léky a inzulín. Prioritní přístup jim umožňuje vstoupit do kinosálů před ostatními návštěvníky, což jim šetří čas a snižuje stres z čekání v dlouhých frontách. Léky si tak mohou aplikovat v pohodlí ještě před tím, než do sálu dorazí davy diváků. U vstupu se samozřejmě musíte prokázat diabetickou průkazkou, rozhodně si ji tedy sbalte s sebou!

KVIFF 2023 s Russellem v plném proudu. V minulosti dorazily i celebrity s diabetem, jako je Sharon Stone

Bez pochyby nejočekávanější celebritou na festivalu byl Russell Crowe, který si přijel převzít Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos ...

Dia jídelníček k dispozici

V rámci festivalu je také zajištěna strava odpovídající dietním potřebám diabetiků. Na všech festivalových místech se nacházejí stánky s jídlem, které nabízí i zdravé možnosti – včetně nízkosacharidových a diabetických variant. K dispozici jsou také nápoje s nízkým obsahem cukru. Vhodnou variantou je zapojit do svého režimu i určité lázeňské prameny – vzhledem k jejich silným účinkům ale raději v omezeném množství! O vhodnosti minerálních pramenů pro diabetiky jsme již psali v jednom z předchozích článků.

Lékařská podpora na každém rohu

Filmový festival v Karlových Varech si je plně vědom výzev, kterým musí čelit zdravotně znevýhodněné skupiny návštěvníků, a má několik opatření také pro podporu diabetiků. Festival zahrnuje služby zdravotnického personálu vyškoleného mimo jiné v péči o diabetiky. Jejich přítomnost je zajištěna po celou dobu festivalu a jsou připraveni poskytnout pomoc a podporu v případě potřeby. Stanoviště lékařského personálu jsou dobře označena červeným křížem a nachází se například ve vestibulu hotelu Thermal, kde probíhá hlavní festivalové dění. Festival také poskytuje informace o místních lékařských službách a nemocnicích pro případ potřeby. Určitě se nebojte oslovit zaměstnance informačních stanovišť, kterých je po městě rozeseto více než dost. Pohotovost je ve městě v době festivalu k dispozici 24 hodin denně.

Věděli jste, že…?
Během festivalu jsou k dispozici lékařské stanice, kde je možné měřit krevní cukr nebo si aplikovat inzulín v soukromí.

Klidové zóny

Na Filmovém festivalu v Karlových Varech jsou k dispozici určené klidové zóny, kde návštěvníci mohou uniknout davu a uklidnit se. Tyto zóny jsou vybaveny pohodlným posezením a vodou, což může pomoci stabilizovat hladinu cukru v krvi. Jako diabetik byste se měli s umístěním těchto zón raději seznámit dopředu – veškeré potřebné informace snadno seženete na informačních stanovištích, například ve vestibulu Thermalu.

Věděli jste, že…?
Celková zdravotnická organizovanost festivalu se rok od roku stále zlepšuje. Festival pružně reaguje mimo jiné i na aktuální epidemiologickou situaci a v loňském covidovém ročníku například dostávali účastníci barevné náramky s označením o proběhlém očkování či prodělání covidu.

Aspartam: Jedno z nejpoužívanějších umělých sladidel a také potenciálně rakovinotvorná látka

S aspartamem se setkáme opravdu v celé řadě nejrůznějších potravin, jež jsou určeny nejen pro konzumaci diabetiky, ale i populací, která se ...

Speciální ubytovací možnosti

Festival také nabízí zajímavé možnosti ubytování pro diabetiky. Ubytovací zařízení jsou přizpůsobena tak, aby zohledňovala jejich specifické potřeby, jako je například možnost skladování inzulínu v chladničce. O volných kapacitách těchto ubytovacích zařízení se však informujte dopředu, jelikož je o ně zpravidla velký zájem. Organizátoři festivalu vám rádi poradí jak telefonicky, tak na místě.

Filmový festival v Karlových Varech je ukázkovým příkladem toho, jak mohou kulturní události být přístupné a přívětivé pro všechny, bez ohledu na jejich zdravotní stav. Výhody, které festival nabízí diabetikům, nejen zvyšují jejich pohodlí a bezpečnost, ale také umožňují plné začlenění do kulturního života.

Zdroje: kviff, kkn, vitalia

1454

Diskuze k článku