Krásné vlasy i v letním období: Nezapomeňte na vhodnou výživu

Krásné vlasy i v letním období: Nezapomeňte na vhodnou výživu
Léto dává vlasům pořádně zabrat, potřebují výživu a hydrataci zvenku i zevnitř Zdroj: Freepik

Vysokými teplotami trpí také vaše vlasy. Pokud trávíte více času na přímém slunci nebo chodíte na koupaliště, kde jsou vystavené chlorované vodě, je potřeba jim věnovat více pozornosti. A to platí nejen pro diabetiky. Krásná hříva totiž závisí na precizní vnější i vnitřní údržbě.

Krásné a zdravé vlasy jsou cílem každého z nás. Jejich suchost a lámavost dokážou pěkně potrápit. Naštěstí se ale nejedná o neřešitelný problém. S trochou cviku a pomocí přírodních prostředků budou zase bez jediné chyby.

Suché vlasy zvlhčíte i pomocí domácích prostředků

Vlasové vlákno je potřeba dobře zpevnit a vyživit, aby bylo schopné uchovat svoji přirozenou hydrataci také v letním období. Jako součást prevence dehydratace je dobré nechat vlasy uschnout na vzduchu a vyvarovat se používání fénu (pokud po něm sáhnete, použijte studený režim), ale také kulem nebo žehliček, které mohou problém se suchostí ještě zhoršovat. Postrádají-li vlasy potřebnou hydrataci, jsou matné, lámavé, často elektrizují. U diabetiků je problém se ztrátou vlhkosti celoročně způsoben zvýšenou potřebou vylučování tekutin z organismu jako průvodního jevu cukrovky.

Zachovejte hydrataci vlasů čistě přírodně:

  • Osvěžující květové vody byste měli mít po ruce nejen jako vzpruhu pro pleť, ale pomohou také s vlasy. Lze je používat místo kondicionéru. Jsou lehké, dodají výživu a hezky provoní. Představují také efektivní prostředky proti letní únavě.
  • Pokud máte suché vlasy, zkuste vlasovou masku z ovesných vloček, 7 lžic vody a lžíce oleje z pšeničných klíčků nebo arganového oleje. Vytvořte z nich homogenní kaši, kterou nanesete na vlasy, přikryjete je potravinářskou fólií, necháte působit půl hodiny a následně smyjete.
  • Gel z aloe vera, nejlépe doma pěstovaného bez jakýchkoli příměsí, je pro výživu a hydrataci vašich vlasů v letním období opravdu výborným pomocníkem. Navíc jej můžete použít jako meziproces mezi mytím, protože umí zbavit vlasy mastnoty. Obsahuje totiž enzymy, které jsou schopné rozpouštět tuky.
  • Med je rovněž výživným spojencem pro vlasy, je vhodný pro všechny typy jako opravář vlasového vlákna, podpora hloubkové hydratace a také regenerační prostředek a regulátor produkce kožního mazu. Je ideální do letních vlasových masek.
  • Neživočišný keratin (z mořských řas, kukuřice, sóji, pšenice) je další dobrou volbou pro posílení vlasů, přidává se do domácí kosmetiky jako šampony, ochranné vlasové spreje nebo stylingové přípravky. Naše vlasy jsou přirozeně tvořeny bílkovinami právě díky keratinu, který pomáhá zajistit jejich strukturu a pevnost. Každodenní mikro agrese, které pocházejí například z tepelných zdrojů, způsobují jeho ztrátu, a tím pádem i poškození vlasového vlákna.

Hydratujte tělo pomocí sezónní zeleniny, vyhnete se bolesti hlavy a doplníte potřebnou energii

Voda je nezbytná k tomu, aby vaše tělo dobře fungovalo. U dospělého jedince tvoří 60 procent jeho stavby. Má několik funkcí – od regulace tělesné ...

Dodejte vlasům vnitřní vzpruhu pomocí kolagenu

Na vašich vlasech se ukazují celkové stravovací návyky. Jejich lesk a krása závisí do veliké míry na kolagenu, jehož zásoba se v těle od 25. roku našeho života začíná snižovat a je dobré ho dostat do organismu pomocí vhodně zvoleného potravinového doplňku. Kolagen je důležitý pro zachování elasticity pleti a funguje také jako prevence vzniku nebo rozšíření již vyskytujících se strií. I když můžete používat vlasovou kosmetiku s obsahem kolagenu, vůbec nejlepší pro celkové zpevnění vlasového vlákna a také zlepšení vzhledu, podporu objemu a dodání lesku je jeho vnitřní užívání. Zabijete tak totiž více much jednou ranou.

Kolagenové kúry jsou vhodné pro opravu, zpevnění a uhlazení vaší hřívy v každém ročním období.

Navíc podporují zachování tolik potřebné hydratace. Kolagen vyplňuje mezery ve vlasovém vláknu a snižuje výskyt roztřepených konečků. Z vlastní zkušenosti lze uvést, že po používání kolagenu jsou vlasy opravdu silnější, lesklejší a působí celkově zdravějším dojmem. Takže pokud vám je přes 30, je fajn koupit si kvalitní kolagenový přípravek pro vnitřní užívání. Ať už sáhnete po rybím, nebo hovězím kolagenu, určitě se jedná o dobrou investici do celkového zdraví.

I pasivní kouření může představovat riziko pro vznik těhotenské cukrovky

Gestační diabetes, známý také jako těhotenská cukrovka, není v ordinacích ojedinělým jevem. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je to ...

Nezapomínejte na vitamíny a minerály pro hloubkovou výživu

Doplňování minerálů a vitamínů do organismu je opravdu důležité. Hrají podstatnou roli v rámci fungování vašeho těla, které je schopno syntetizovat pouze některé z nich, a to jen v omezeném množství. Pro dobrou imunitu vlasů i pokožky jsou důležité minerální látky a vitamíny, které dodáte do těla hravě nejen pomocí vhodné sezónní zeleniny, ale také skrze minerální vody a kvalitní potravinové doplňky.

Výborným souputníkem pro udržení krásných vlasů je orgánová výživa. Obsahuje totiž tolik potřebný zinek, železo, vitamíny B nebo selen. Všechny tyto prvky jsou důležité pro krásné a zdravé vlasové vlákno.

Co se týče užívání orgánové výživy, jde jen o to se k tomu odhodlat. Vlastní postřehy jsou určitě velmi důležité. Lze říci, že i když se nejedná o zrovna nejlevnější záležitost, je dobré pouvažovat o tom, že po ní sáhnete. Kromě toho, že posiluje vlasy a snižuje projevy jejich vypadávání, má například poměrně dobré účinky na zmírňování projevů premenstruačního syndromu, u samotné periody snižuje výskyt a sílu migrén.

V případě vlasové výživy si velmi rozumí s kolagenem. Mou dobrou osobní zkušeností je přidání vitamínu C, který podporuje využití železa organismem a působí jako prekurzor tvorby kožního kolagenu. Výsledky jsou opravdu překvapivě pozitivní.

Zdroje: Ncbi.nlm.nih.gov, Jaad.org, Onlinelibrary.wiley.com

1142

Diskuze k článku