Kmenové buňky mohou léčit i oči

Léčba za pomoci kmenových buněk je po celém světě stále populárnější. Věnuje se jí i česká lékařka MUDr. Jitka Pidrmanová, která má zkušenosti s jejím využitím v oblasti očního lékařství.

Kmenové buňky mohou léčit i oči

„U pacientů, kteří trpí diabetickou retinopatií, dochází postupně ke ztrátě zraku a současná léčba jim nedokáže nabídnout účinnou léčbu. Podáním kmenových buněk je možné proces vedoucí ke zhoršování nebo ke ztrátě zraku zastavit a zvrátit k lepšímu,“ uvedla MUDr. Jitka Pidrmanová. která úzce spolupracuje s klinikou Cellthera při využití kmenových buněk u některých onemocnění zraku. Ukazuje se, že zejména některá onemocnění sítnice mohou být s využitím kmenových buněk uzdravena.

Buněčná terapie neboli podání vlastních kmenových buněk se rozšiřuje po celém světě. Je aplikována u různých onemocnění, včetně ortopedie, zmíněného očního lékařství i neurologie. „Využití vlastních kmenových buněk se stává stále populárnější po celém světě. Budují se nová centra pro buněčnou terapii v USA i Austrálii. Na naší klinice v Brně jsme kmenové buňky připravili pro téměř tři tisíce pacientů,“ hodnotí vývoj používání této inovativní metody vedoucí lékař kliniky Cellthera prof. MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x