Když diabetici září na červeném koberci: Jen dva herci v historii získali Oscara dvakrát za sebou!

Oscar je Cena Akademie, která se udílí opakovaně od roku 1929. Je považována za vůbec nejprestižnější cenu, přestože se týká především americké kinematografie. Její udílení je jednou z největších každoročních událostí Hollywoodu. Jen dvěma hercům v historii se povedlo získat ocenění za Nejlepší herecký výkon dva po sobě jdoucí roky. Oba patří mezi špičku herectví a mají diabetes. O kom je řeč?

Když diabetici září na červeném koberci: Jen dva herci v historii získali Oscara dvakrát za sebou!
Věděli jste, že ještě předtím, než se stal sympatický Tom Hanks hvězdou, pracoval jako poslíček v hotelu? Zdroj: Shutterstock

Život jako bonboniéru (pozn. redakce: hláška z populárního filmu Forrest Gump, v němž si hlavní roli zahrál právě T. Hanks) má i americký herec Tom Hanks. Pouze jemu a Spencerovi Tracymu se povedlo získat Oscara za Nejlepší herecký výkon dvakrát za sebou. Hanks získal ocenění v roce 1993 a 1994, Tracy v letech 1937 a 1938. Co o těchto hercích možná nevíte? Podívejte se na několik zajímavostí!

Když sláva zdraví nechrání: Tom Hanks, Nick Jonas i Sharon Stone navzdory diagnóze diabetu inspirují celý svět

Ačkoliv se dnes již stigma kolem cukrovky v České republice stírá, stále je mnoho těch, kteří se za svou diagnózu stydí a skrývají ji. Pojďte se ...

Populární i haněný Tom Hanks má obrovské jmění

Nejen Oscary na poličce mohl mít tolik uctívaný Forrest Gump. Byl totiž navržen k nominaci na Zlatou malinu, což je tradiční ocenění za nejhorší filmy, herecké výkony, režiséry či scénáře. Udílí se v předvečer Oscarů a jsou strašákem všech producentů. Hanks byl na Zlatou malinu navržen k nominaci po svém hereckém výkonu ve filmu Polární expres, Lupiči paní domácí a Terminál. Vše v roce 2004. Stejně tak o dva roky později ve filmu Šifra mistra Leonarda, nominován však nakonec nebyl.

Stále však drží převahu blyštivý Oscar. Nominován byl šestkrát, z toho dvě nominace proměnil. Tom Hanks je jinak uznávaným americkým hercem a režisérem, který jako teenager prodával popcorn a oříšky v oaklandském Coliseu. Jeden čas pracoval dokonce jako hotelový poslíček. Má čtyři děti: Colina, Chestera, Elizabeth a Trumana. Jeho první manželka byla Samantha Lewes, druhou poté herečka Rita Wilson.

Tom Hanks se léčí s diabetem druhého typu. Avšak navzdory své zdravotní indispozici se řadí mezi nejúspěšnější a nejznámější herce na světě. Má jednu úžasnou vlastnost – dokáže si lidi získat. I proto je dnes jedním z miláčků Hollywoodu. Během svých hereckých počinů nashromáždil obrovské jmění. Jeho hodnota se odhaduje až na 400 milionů dolarů. Dnes už je slavný herec také dědečkem.

Mentální trénink: Jak může diabetik pracovat se svými emocemi, aby ho nezradila psychika?

Cesta sebepoznání může trvat několik let. Pokud se naučíte pracovat se svými myšlenkami, máte z poloviny vyhráno. Pokud diabetik neumí ...

Spencer Tracy se snažil svůj diabetes skrývat

Americký herec a držitel dvou Oscarů z celkových devíti nominací – to je nesmírný úspěch. Tracy se během své kariéry objevil v 75 filmech a byl jednou z největších mužských hvězd Hollywoodu. Na počátku 60. let měl herec již vážné zdravotní problémy spojené s dekompenzovanou cukrovkou (v podstatě ji neléčil). Stihl ale ještě natočit film Hádej, kdo přijde na večeři. Zemřel 17 dní po dotočení filmu na infarkt.

Velmi trpěl tím, že jeho synovi byla diagnostikována hluchota. Když smíření nenacházel, začal utápět své starosti v alkoholu. Přitom právě jeho tehdejší žena, Louise Treadewell, má podíl na tom, že syn žije běžným životem, byť se zdravotní indispozicí. Její péče a čas, který mu věnovala, se vyplatil. Z chlapce vyrostl výtvarník. Neblahou životní zkušenost dokázala přetavit v pomoc druhým a založila centrum pro hluché John Tracy Center. Manželství nevydrželo, byť do něj přivedli ještě dceru. Patrně největší láskou Tracyho byla Katharine Hepburn.

Pokud je vám toto jméno povědomé, nenechte se zmást. Audrey Hepburn je úplně jiná osoba. Historici léta marně tápali, zda jsou dámy příbuzné či nikoliv, nic konkrétního se ale neprokázalo. Obě mají skotské předky, možnost tu tak je. Příjmení Hepburn je však v anglosaských zemích velmi běžné. Tracy zemřel v roce 1967 ve věku 67 let.

Zdroj: abcnews.go.com, the-sun.com, wikipedia.org