-- reklama --

Každý osmý Brit je vegan nebo vegetarián

Každý osmý Brit je vegan nebo vegetarián

Každý osmý obyvatel Anglie se stravuje vegetariánskou či veganskou stravou, odhalila studie, která proběhla v rámci každoročního průzkumu potravin a nápojů společnosti Waitrose.

Také ve světě neustále vzrůstá počet veganů a vegetariánů – ve čtvrtek 1. listopadu tak miliony lidí po celém světě oslavily Světový den veganství.

Veganství je založeno na konzumaci stravy především rostlinného původu. V rámci Světového dne veganů je mimo jiné zdůrazňována i skutečnost, že veganská dieta pomáhá snižovat rizikové faktory vzniku a rozvoje diabetu 2. typu. Navíc zlepšuje i psychickou kondici.

Společnost Waitrose, která pravidelně mapuje nákupní trendy svých zákazníků, zjistila, že lidé ve věku 18 – 34 let jsou více ochotni přejít na veganský typ stravování než osoby starší 55 let. Rob Collins, výkonný ředitel společnosti Waitrose, ke studii poznamenal: „Nákupy spotřebitelů se postupně mění a vyvíjejí. Změny ve stravování se sice odehrávají nenápadně, je ale důležité si jich všímat a nabídkou produktů na ně reagovat.“

Zdroj: www.diabetes.co.uk

426

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku