Každý desátý člověk nad 40 let má diabetes

Nové údaje britské organizace Diabetes UK uvádějí, že každý desátý britský občan nad 40 let má diabetes 2. typu. V současné době je ve Velké Británii zaznamenáno 3,8 milionu osob s diabetem, přičemž asi 90% z tohoto počtu představují diabetici 2. typu.

Každý desátý člověk nad 40 let má diabetes

Organizace ovšem odhaduje, že další milion diabetiků dosud nebyl diagnostikován a do roku 2030 má počet cukrovkářů vzrůst na 5,5 milionu. Dalších 12,3 milionu lidí je vystaveno potencionálnímu riziku vzniku a rozvoje diabetu. Tyto údaje jsou alarmující vzhledem k tomu, že osoby s diabetem 2. typu mohou svůj zdravotní stav výrazně ovlivnit. Zatímco diabetes 1. typu je autoimunitním onemocněním bez možnosti vyléčení, u osob s diabetem 2. typu může dojít k výraznému zlepšení jejich zdravotního stavu za pomoci diety a prosazení zdravého životního stylu. Výrazným krokem vedoucím ke zlepšení zdravotního stavu představuje nízkosacharidový program „Low Carb“, který již pomohl více než 40 % diabetiků 2. typu ke zlepšení zdravotního stavu do té míry, že mohli po roce jeho dodržování zcela vyloučit léky proti diabetu, které byli dříve nucení užívat.

Je alarmující, že v současnosti se ve Velké Británii potýkají dvě ze tří osob s nadváhou a jsou tedy potencionálně ohroženy vznikem diabetu. Rostoucí epidemie diabetu je ovšem patrná nejen ve Velké Británii, ale také z celosvětového hlediska. Je opravdu důležité, aby byl kladen větší důraz na prevenci diabetu – jedná se zejména o problematiku dětské obezity, zdravého stravování a prosazování zdravého životního stylu s ohledem na pravidelnou pohybovou aktivitu. Britská vláda za tímto účelem nechala sepsat směrnici týkající se prevence diabetu s cílem zabránit dalšímu šíření epidemie diabetu 2. typu. Také vlády ostatních evropských zemí by měly na nebezpečný trend včas reagovat za pomoci různých preventivních programů.

Zdroj: www.diabetes.co.uk

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x