Kate Smith prohrála boj s váhou i cukrovkou

„První dáma rozhlasu“, americká zpěvačka a výrazná osobnost, která dosáhla vrcholu své slávy v období druhé světové války, po celý svůj život bojovala se svojí váhou a několikrát byla kvůli ní terčem posměchu i kritiky.

Kate Smith prohrála boj s váhou i cukrovkou

Kate Smith se narodila 1. května 1907 a svůj život zasvětila kariéře. Všechno ostatní šlo mimo ni, bohužel i včetně jejího zdravotního stavu. Nikdy se také nevdala, ani neměla děti.
V rozhlasu měla Kate svůj vlastní pořad „Kate Smith zpívá“, který se z počátečního vysílání dvakrát týdně nakonec vysílal téměř každý den. Její tvář byla velmi známá, používala se na reklamách a Kate také začala zpívat „God bless America“ před významnými sportovními zápasy, se kterými se tak neodmyslitelně spojila. Zatímco však podporovala sportovní týmy k vítězství, svůj boj s nadváhou nezvládala a to se projevovalo i na jejím zdravotním stavu. Ke dramatickému zhoršení došlo v roce 1976, když jí bylo 69 let, a to v důsledku cukrovky. Tehdy u ní došlo po diabetickém kómatu k závažnému poškození mozku. Již nikdy se zcela nezotavila. V lednu roku 1986 ještě musela podstoupit amputaci pravé nohy, ale bohužel o půl roku později, v červnu 1986, zemřela na zástavu dechu.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x