Kaskadér Knievel: 37 zlomenin a transplantace

Americký „sebevrah“ Evel Knievel (*17. 10. 1938) se nejvíce proslavil v 70. letech díky svým neuvěřitelným kaskadérským kouskům na motorce. K jeho nejznámějším akcím patří proskočení hořícími kruhy a přeskočení autobusů.

Kaskadér Knievel: 37 zlomenin a transplantace

 

Přeskok fontány před Caesarovým palácem v Las Vegas se mu stal málem osudným. Po tomto kousku zůstal 29 dní v kómatu a málem zemřel. Nakonec se z toho stala jen nepříjemná vzpomínka.

Hazardér se životem

Jeho kariéra mu ovšem nepřinesla pouze slávu. V průběhu svého života si Knievel zlomil celkem 37 kostí a musel být mnohokrát hospitalizován a dostal řadu transfuzí. Bohužel z jedné onemocněl žloutenkou typu C. Zbývalo mu pouze pár dní
života a najednou se stal zázrak. Z nemocnice mu zavolali, že pro něj mají játra od vhodného dárce, a tak podstoupil transplantaci, díky které jeho život náhle neskončil. Knievelovo zdraví ovšem bylo
podlomené a u lékaře si vyslechl další nepříjemnou diagnózu. Zjistilo se, že trpí diabetem a
nevyléčitelnou plicní chorobou.

Nepřekonaná legenda

Evel Knievel nebyl však pouze kaskadérem, byl i profesionálním hráčem hokeje a působil také v americké armádě. Přestože po mnoho desetiletí unikal jen o vlásek smrti, nakonec zemřel v 69 letech (30. 11. 2007) na plicní selhání. Mnoho jeho fanoušků ovšem neskrývalo svůj údiv nad tím, že při jeho profesi tato chvíle nenastala mnohem dřív. Dodnes mnoho z jeho kaskadérských kousků zůstalo nepřekonáno.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x