Kanaďan zhubl 147 kg. Motivací byl požár.

Třiačtyřicetiletý kanaďan Tony Bussey vážil neuvěřitelných 257 kg. Potom však den ze dne přehodnotil svůj životní styl a začal hubnout. Nyní se vejde do jedné nohavice kalhot, které nosil předtím. Co se stalo?

Kanaďan zhubl 147 kg. Motivací byl požár.

Tony Bussey je dnes inspirací obézní diabetiky na celém světě. Zhubnout se mu podařilo jen rozumnou stravou s nízkým obsahem sacharidů a vyšším podílem bílkovin a pravidelnou chůzí. Nejdůležitější však v tomto případě byla motivace, která přišla v roce 2016. Toho roku vypukl v kanadském městě Fort McMurray požár, který zasáhl 1 500 000 akrů země. Lidé byli z oblasti evakuováni letadly z místního letiště. Tony v letadle při svých tělesných rozměrech zabral rovnou dvě sedadla a musel se dívat, jak jiní lidé, na které místa nevyšla, musí čekat na další spoj. “Když jsem viděl, jak jiní lidé musí čekat, protože jsem moc tlustý na to, aby si sedli vedle mě, rozhodl jsem se, že s tím musím něco udělat,” přiznal Tona Bussey pro BBC. V té době nosil kalhoty velikosti 66.

Když to dokážu já, mohou to zvládnout i ostatní

V první řadě začal sledovat, co jí, omezil sacharidy, přidal bílkoviny a začal pravidelně chodit. Místo chipsů objevoval zeleninu a cvičil. Po dvou letech zhubl 147 kg a plánuje, že na páté výročí požáru poběží maraton. “Měl jsem pocit, že pro mě neexistuje naděje. Jen naprosté zoufalství. Bylo to podobné, jako bych jen čekal na umírání. Ale naděje je tu vždycky. Když to dokážu já, mohou to zvládnout i ostatní,” říká Bussey, který nyní nosí džíny velikosti S, plánuje cestovat a cítí se lépe, než kdykoliv předtím.

Zdroj: diabetes.co.uk

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x