Jaký sport v zimě? Češi si oblíbili badminton.

Nástup podzimu a jeho nízkých teplot neodrazuje Čechy od toho, aby se starali o svou kondičku a šli si ve volném čase zasportovat. A nevzdávají se ani svých oblíbených letních sportů.

Jaký sport v zimě? Češi si oblíbili badminton.

Podle průzkumu společnosti MultiSport, která vlastní databázi sportovního a relaxačního využití u nás i na Slovensku, totiž pravidelně přichází v polovině října zlom, kdy se lidé přesouvají za sportem do krytých sportovišť a fitness center.

Badminton si užijí všichni, bez ohledu na techniku

Lidé se vydávají také na kurty, a to zejména za badmintonem, který si za poslední roky získal nečekanou oblibu. Návštěvnost tohoto sportu v poslední době vzrostla o
50 % a je stále na vzestupu. Badminton totiž není náročný ani pro začátečníky a radost ze hry si hráči užijí i v případě, že nehrají s výkonnostně rovnocenným soupeřem. „Velká síla badmintonu je právě v tom, že ho mohou hrát všichni – děti, dospělí, muži i ženy. Navíc je jen na vás, jestli si jen tak pohodově zahrajete, nebo si dáte pořádně do těla, úroveň techniky při tom nehraje roli. Ze všech těchto důvodů je badminton každým rokem čím dál populárnější a očekáváme, že tomu tak bude i nadále.“ komentuje situaci Zdeněk Coufal z letňanské BB Areny.

Data vycházejí z roční analýzy téměř jednoho milionu návštěv v síti partnerů společnosti MultiSport, která nyní čítá v ČR více než 1 500 sportovních a relaxačních zařízení.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x