Jak zvládnout chřipku co nejrychleji a bez komplikací.

Také vás přepadla chřipka během epidemie? Mnoho lidí v takovou chvíli zbytečně navštěvuje lékaře, místo toho, aby zůstali doma v posteli a chřipku dále nešířili. Jak tedy zvládnout chřipku co nejrychleji a bez dalších komplikací? Důležité jsou tyto tři kroky:

Jak zvládnout chřipku co nejrychleji a bez komplikací.

První krok – osprchovat se nebo ještě lépe dát si teplou koupel s éterickým skořicovým olejem na prohřátí.

Druhý krok – vitamín C s bioflavonoidy – 2 g každé 2 hodiny a čaj ze směsi lipového a bezového květu, osladit medem a vypít, pokud možno horký.

Třetí krok – ulehnout do postele a snažit se vypotit a spát. Čím více klidně spíte, tím více podpoříte léčení!

Žádná televize, vitamín C a med

  • Žádná televize, počítač, maximálně relaxační hudba, která navodí klidný spánek a eukalyptový étericky olej do aromalampy na desinfekci ovzduší v místnosti.
  • Dále během onemocnění popíjet bylinkové čaje s medem, citronem a skořicí. Užívání vysokých dávek vitamínu C je naprosto klíčové – vitamín C je totiž náboj pro buňky imunitního systému k boji proti infekci virů! Med a skořice posiluje imunitní systém a chrání tělo před viry a bakteriemi a brání útokům virových infekcí. Vědci zjistili, že med obsahuje obrovské množství železa a vitaminů. Pravidelné užívání medu posiluje bílé krvinky v jejich boji s viry a bakteriemi.
  • Jezte jen lehká jídla, a hlavně hodně ovoce a zeleniny s vysokým obsahem vitamínů, minerálů a enzymů!
  • Nesnižujte ihned zvýšenou teplotu, ta je nutná pro zvýšenou akceschopnost vašeho imunitního systému. Pokud horečka nepřesáhne 38,9°C, tak klidně ležte, hodně pijte a snažte se vypotit. Pokud se teplota vyšplhá přes 39°C tak doporučuji acylpyrin nebo paralen na její snížení. Vhodná je vlažná sprcha, která vám od horečky uleví. Je lépe tolerována než studený zábal.

Antibiotika na chřipku nezaberou

Pokud vaše imunita je funkční, tak by teplota neměla trvat déle než dva dny a doléčení chřipky týden. U jedinců se silně oslabenou imunitou je průběh delší, doprovázený zánětem dýchacích cest – kašlem. Doporučuji jitrocelový sirup nebo cibulový sirup, který si snadno připravíte doma.
Antibiotika nejsou vhodná, viry nezasáhnou a většinou oslabí celou vaši imunitu. Nechte tělo utkat se s viry, posílí se jeho imunitní systém, ale musíte mu k tomu vytvořit vhodné podmínky. Klid, dostatek tekutin, vitamínů, hlavně vitamínu C, probiotik s kolostrem a lehká strava jsou klíčové na cestě k rychlému uzdravení!
Staňte se manažerem svého zdraví!

RNDr. Jitka Hořejšová 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x