Jak si vybrat inzulinovou pumpu?

DIAKOBRAZ, z. s. se v příspěvku uveřejněném na svých webových stránkách zaměřil na to, jaké informace by měli mít pacienti s diabetem na paměti v případě výběru nové inzulínové pumpy. Často se totiž jedná o zdlouhavý a náročný proces, v rámci kterého se většinou pacienti s diabetem seznámí ideálně se všemi dostupnými pumpami, a nakonec si musí zvolit, kterou z nich budou následující čtyři roky využívat.

Jak si vybrat inzulinovou pumpu?

Samozřejmě je výběr pumpy vhodné konzultovat se svým diabetologem a při volbě pamatovat také na lékařovy rady či doporučení. Nejdříve je nutné uvědomit si, jakou moderní techniku chce diabetik v rámci své léčby využívat. Ne každý typ senzoru pro kontinuální monitoraci glykémie totiž s danou inzulínovou pumpou spolupracuje – tedy je nutné zjistit, zda je užívaný senzor kompatibilní se zvolenou inzulínovou pumpou. Dále je vhodné zaměřit se na samotnou pumpu a především na to, co od ní požaduji. Například pacient s poškozeným zrakem bude jistě preferovat především vhodný displej. Někteří naopak vyžadují, aby mohli inzulínovou pumpu ovládat za pomoci mobilního telefonu. Je tedy důležité zvážit, jaké konkrétní funkce a parametry pacient očekává a tomu se přiblížit svým vhodným výběrem.

Samozřejmě je nutné klást důraz také na kanyly a neopomenout skutečnost, že někomu právě kanyly nabízené k pumpě nemusí vyhovovat. Proto je důležité vyzkoušet si je a zjistit tak, zda se například neodlepují, nezalamují aj. Často je proto možné již dopředu získat vzorky jednotlivých nabízených kanyl, které si pak mohou diabetici již dopředu otestovat.

Poslední, na co by diabetik vybírající inzulínovou pumpu neměl zapomenout, je dle doporučení článku rovněž dostatečný a především dostupný zákaznický servis výrobku. Je jistě vhodné ověřit si u obchodních zástupců jednotlivých firem čas, do kdy jsou uživatelům schopni zajistit například výměnu vadné pumpy.

Více informací mohou čtenáři najít v příspěvku Jak vybrat správnou inzulinovou pumpu.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x