Jak se pojistit s cukrovkou? Nebo dokonce proti ní?

Jak se pojistit s cukrovkou? Nebo dokonce proti ní?
Můžete se pojistit proti cukrovce? Zdroj: Freepik

Cukrovka patří mezi jedno z nejrozšířenějších onemocnění diagnostikovaných v ČR. Týká se každého desátého Čecha a ročně přibude 20 000 nových případů. Lékaři se velmi často setkávají i s prediabetem, tedy se zvýšenou hladinou cukru v krvi, která je tzv. předstupněm cukrovky, a to i u mladých lidí kolem 30 let. Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) hledá cesty, jak pojistit i tyto klienty.

„Právě vysoké počty nemocných nás přiměly hledat řešení,“ říká Jitka Volná, manažerka životního pojištění v ČPP. Vstupní zdravotní dotazník jsme upravili tak, abychom klienty s nekomplikovaným průběhem této nemoci posoudili ihned po jeho vyplnění. Chceme, aby klient při podpisu pojistné smlouvy přesně věděl, jaký rozsah pojištění má sjednán a kolik za něj bude platit. Cílíme na to, aby uzavření smlouvy bylo rychlé a bez administrativních komplikací.“

Náhražky kávy: Vyzkoušeli jsme za vás. Už dávno nechutnají jako někdejší Melta

O kávovinách, které jsou náhražkou kávy, začne člověk uvažovat obvykle až tehdy, když si uvědomí, že do sebe toho kofeinu za den nalije přece jen ...

Pojištění na úraz bez omezení

Oproti většině pojišťoven pojistí ČPP osoby potýkající se s cukrovkou na úraz bez omezení. Klienti si mohou zvolit například denní odškodné za léčení úrazu nebo při hospitalizaci a také připojištění trvalých následků úrazu, kdy navíc nyní mohou při sjednání do konce července 2023 využít slevu 30 %.

Kvalitní životní pojištění by u všech klientů mělo pokrýt ta největší rizika. „To jsou zjednodušeně události, které pokud se lidem přihodí, tak mají velký problém. Jedná se především o invaliditu, trvalé následky úrazu, smrt a dlouhodobou pracovní neschopnost. Neméně důležitým parametrem každé pojistné smlouvy jsou i dostatečné pojistné částky,“ vysvětluje Volná. Lidé s cukrovkou by měli dodržovat speciální dietu a zdravý životní styl. Pravidelné návštěvy lékaře jsou samozřejmostí. Jak se ovšem liší pojištění osob s cukrovkou?

Na co by si měli lidé s cukrovkou dát pozor při sjednávání životního pojištění

1) Pravdivé vyplnění zdravotního dotazníku

Při vyplňování zdravotního dotazníku uvádějte pravdivé informace a nezlehčujte svou nemoc. „Správné vyplnění dotazníku je podstatné nejen pro stanovení pojistného a rozsahu pojištění, ale i ve chvíli, kdy pojišťovna vyplácí plnění. Pokud dojde ke zjištění, že klient neuvedl některé podstatné informace o svém onemocnění nebo že si dotazník upravil, aby mu vycházel lépe, vystavuje se riziku, že pojišťovna peníze nevyplatí pro porušení smluvních podmínek,“ vysvětluje manažerka životního pojištění.

2) Sledujte nabídky pojišťoven

Pojištění pro diabetiky se v čase vyvíjí a dnešní doba vychází těmto klientům vstříc. Každá z pojišťoven nabízí jiné podmínky, proto je dobré všechny tyto nabídky porovnat a sledovat, kdy je možné pojištění sjednat se slevou. ČPP do konce července 2023 nabízí nejen 30% slevu na úrazové pojištění, ale také lze dokoupit asistenční službu ČPP Pomoc za výhodnou cenu. Specialisté na infolince klientům pomohou sehnat praktického doktora, zubaře, pomohou zajistit potřebná vyšetření a poskytnou i další poradenské služby v oblasti zdravotní a sociální péče.

3) Finanční nouze? Životko hlavně nerušit

Obecně platí, že smlouvy životního pojištění se nevyplatí rušit. Při vstupu do nového pojištění mohou mít klienti zhoršené podmínky oproti původní smlouvě. Pojistné bude pravděpodobně dražší, jelikož klient je starší, tedy rizikovější, a také jeho zdravotní stav bude znovu posuzován. „V případech, kdy je klient v nouzi, doporučujeme obrátit se na poradce či pojišťovnu a upravit parametry smlouvy. Pojištění je však nejlepší uzavřít co nejdříve, kdy klient nemá žádné potíže. Čím dříve vstoupí klient do životního pojištění, tím ho bude mít pravděpodobně levnější,“ uzavírá Jitka Volná.

Vyčerpání organismu extrémním vedrem: První pomoc hledejte ve vodě

Nedostatek tekutin, nechuť k jídlu, povinnosti kolem domácnosti a děti, které nyní nechodí do školy? To je jen malý výčet toho, co může právě v ...

Čtení pro nediabetiky na závěr. Lze se pojistit proti cukrovce?

Cukrovka je i součástí pojištění závažných onemocnění. Může si ho sjednat každý, kdo se této nemoci obává. „Rodinnou anamnézu nezjišťujeme. Naše pojištění se, oproti nabídkám většiny ostatních pojišťoven, vztahuje na I. i II. typ onemocnění. Dětem je vyplacena sjednaná pojistná částka najednou. Podmínkou pro vyplacení pojistného plnění je pouze stanovení diagnózy specializovaným zdravotnickým zařízením. Způsob léčby není pro výplatu plnění podstatný. Je jedno, zda je dítě léčeno inzulinem, užívá perorální antidiabetika, nebo jen dietou. Rodiče tak mohou finanční prostředky použít na léčbu nebo úpravu životního stylu,“ říká Jitka Volná.

U dospělých je výplata rozložena do dvou částí. První část pojistné částky vyplatí pojišťovna po stanovení diagnózy, tedy za stejných podmínek jako u dětí. Druhá část je vyplacena v případě komplikací.

Zdroj: ČPP

1141

Diskuze k článku