Jak komunikovat s partnerem bez hádek: Cukrovka vám může mnohé napovědět

Jak komunikovat s partnerem bez hádek: Cukrovka vám může mnohé napovědět
Dlouhodobý stres může mít nepříznivé důsledky na vaše zdraví Zdroj: Shutterstock

Znáte to – ačkoliv si myslíte, že už jsou všechny krize zažehnány, přijdou další, nové… Už jste unavení a do toho řešíte cukrovku a s ní spojený kolísající cukr. Tak kde brát vlastně energii? Dáme vám pár tipů, jak se vypořádat s krizí ve vztahu a soustředit se na to podstatné. Protože i psychická pohoda může vaší glykémii opravdu pomoci.

V dnešní době, která je tak rychlá, nám může dělat problém věnovat stoprocentní pozornost svému partnerovi. Ale možná právě o to jde. Vrátit se ke kořenům, k tomu, na čem nám dříve záleželo, a obrátit se k hodnotám, na které téměř zapomínáme. Efektivní partnerská komunikace vytváří také vzájemnou blízkost a intimitu, bez které vztah dlouhodobě fungovat nemůže. A kvalitní fungující vztah přispívá k psychické pohodě a lepší kontrole cukrovky. Co vám pomůže?

Komunikujte vaše problémy na neutrálním území

Ať už prostor, ve kterém žijete, patří jednomu z vás nebo jej máte pronajatý, zpozorněte. Řešit problémy v prostředí, kde má jeden z vás převahu, se může ukázat jako fatální rozhodnutí. Pokud víte, že jeden z vás má tendence k direktivě, volte raději k rozhovoru neutrální prostředí v podobě restaurace či veřejného parku. Zajít společně můžete i na místo, které máte oba rádi a cítíte se v něm příjemně. To může zmírnit napětí.

Nevyčítejte si křivdy, za kterými jste zavřeli dveře

V každém vztahu bývá něco, co bolí. Dlouho. Ať už jste to přešli, protože je vám vztah cennější, nebo jste si to vyříkali a rozhodli se posunout se dál, v časech nejtěžších mohou tyto křivdy znovu ukázat svou sílu. Dejte si pozor, ať si nesypete zbytečně sůl do rány a neřešte to, co už nemůže přinést nic nového. Jděte raději společně vstříc budoucnosti, tvořte si nové pěkně zážitky a nevracejte se do bolestné minulosti.

Jak komunikovat s partnerem bez hádek: Cukrovka vám může mnohé napovědět

V dnešní době, která je tak rychlá, nám může dělat problém věnovat stoprocentní pozornost svému partnerovi. Ale možná právě o to jde. Vrátit se ...

Nikdy nevíte, jak dlouho zůstanou v mysli druhého slova, která vyřknete

Vyřčené má neuvěřitelnou moc. Co jednoho zasáhne, druhého nechává chladným. Nikdy nevíte, jak moc ublížíte druhému něčím, co řeknete ve vzteku. Vezměte si to praktickým příkladem. Slova o dětech zabolí mnohem více ženu, které se otěhotnět nedaří, než tu, která má to své vedle sebe. Buďte laskaví. K sobě, i k ostatním. Mnohonásobně se vám to vrátí!

Nahlížejte na životní těžkosti jako na lekci, nikoliv prohru

Váš přístup k životu vám může mnohé usnadnit. Pokud umíte jednat v životě, umíte jednat v konfliktu. Každá nesnáz může být cennou lekcí, ze které si vezmete to podstatné. Každá, i kdyby sebetěžší situace vás něco naučí a posune v duchovním vývoji o velký kus kupředu. A pakliže se léčíte s diabetem, určitě víte, o čem je řeč. Chronická nemoc je velkým “učitelem” a může nesmírně pomoct osobnímu rozvoji, když otevřete své srdce i mysl…

Jak komunikovat s partnerem bez hádek: Cukrovka vám může mnohé napovědět

V dnešní době, která je tak rychlá, nám může dělat problém věnovat stoprocentní pozornost svému partnerovi. Ale možná právě o to jde. Vrátit se ...

Dejte si navzájem prostor vyrůst

Někdy máme strach, že když dáme druhému příliš dlouhá křídla, uletí nám. Ve skutečnosti by měl být partnerský vztah pohodovým a bezpečným “místem”, ve kterém najdete vůli poprat se s každým dalším dnem. Ne nadarmo se říká, že skutečná láska nesvazuje, ale dává prostor – pro osobní rozvoj, koníčky, přátele. V plnohodnotném a láskyplném vztahu se zkrátka můžete volně nadechnout a stáváte se díky němu lepším člověkem.

Zdroj: goop.combetterhealth.vic.gov.au, chrysaliscourses.ac.uk

889

Diskuze k článku