Inspirující videa lidí s diabetem a jeijch rodinných příslušníků

Inspirující videa lidí s diabetem a jeijch rodinných příslušníků

Společnost Novo Nordisk organizuje řadu projektů a pořádá mnoho setkání pro pacienty s diabetem. Jejich cílem je porozumět potřebám pacientů a hledat společná řešení. Několik videí z těchto setkání jsou nyní přístupné veřejnosti. Pacienti na nich sdílí své zkušenosti, pocity a rady.

Věříme, že angličtina pro vás nebude překážkou a videa budou pro vás inspirací.

1. Jaké to je, vyrůstat s diabetem?

Leighann Calentine a Quinn Fisher (matka a dcera) sdílejí své zkušenosti s vyrůstáním s diabetem. Vypadají narozeninové oslavy, přespání u kamarádek nebo školní obědy stejně?

2. Jak automatizovat diabetes management?

Mediální novinářka a bloggerka Antje Thiel, která žije s diabetem 1. typu, hovoří o svém pokusu „automatizovat“ diabetes management. Nebylo to tak snadné, jak si myslela.

3. Porucha příjmu potravy v kombinaci s diabetem

Sara Mobäck, nejlepší švédská diabetes blogerka, sdílí osobní zkušenosti ze života s poruchou příjmu potravy v kombinaci s diabetem.

4. S diabetem na cestách

Cestování s diabetem se může zdát jako výzva. Paul Louis Fouesnant, trpělivý pacientský obhájce a vášnivý humanitární pracovník, sdílí své zkušenosti s cestováním s diabetem.

5. Jak si usnadnit výpočet výměnných jednotek?

Vypočítat VJ pro každé jídlo, když žijete s diabetem, vyžaduje dobré schopnosti odhadu a počítání. Bastian Hauck, obhájce pacientů z Německa, sdílí svou „rovnici“ (procesu srovnávání jedné věci s druhou) pro tuto komplikovanou každodenní výzvu.

6. Časosběrný dokument: 16 let života s diabetem

Poslední link na videa – časosběrný dokument ze života Pârise – točil se 16 let, od jeho 2 let, kdy mu byl diagnostikovaný diabetes až do doby, kdy dosáhl práh dospělosti. Krásný a velmi emotivní příběh jedné rodiny vyprávěný jeho maminkou, sestrou a samotným Pârisem.

Zdroj: Novo Nordisk

203

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný