Mezinárodní tábor IDF 2018 v ČR

DIAstyl ve spolupráci se Svazem diabetiků zorganizoval v ČR letošní letní tábor mladých leaderů pro Mezinárodní diabetickou federaci. Celkem 34 účastníků z celé Evropy zažilo nezapomenutelný týden. Diabetes všechny spojoval a vytvářel přátelství napříč zeměmi.

Pro účast na letních vzdělávacích táborech IDF je stanovena podmínka věku 18 až 30 let a angažovanost v rámci diabetických organizací ve svých zemích. Mladí dospělí přijeli do tábora nasbírat potřebné informace, vyměnit si vzájemné zkušenosti, naučit se spolupracovat v týmu, vylepšit své vůdčí schopnosti, ale hlavně navázat nová a inspirativní přátelství napříč různými kulturami a zeměmi. Letos i z takových exotických destinací, jakými jsou Ázerbájdžán, Uzbekistán i ruský Tatarstán.

Program tábora byl skvěle vyvážený – důležitá školení byla proložena společnými fyzickými aktivitami, týmovou prací a také spoustou zábavy. Celý týden byl velmi intenzivní a velmi náročný, ale všichni byli i přes neustálou vytíženost doslova nadšení.

IDEÁLNÍ MÍSTO

Výběr sport hotelu Astra, nacházejícího se nedaleko prezidentského letního sídla v Lánech, byl skvělou volbou. Velice vstřícný a ochotný personál se po celou dobu staral o své hosty vzorně a dokázal plnit veškerá naše i nestandardní přání. Během sportovních aktivit našly uplatnění obě volejbalová hřiště, krytý bazén, místo na petanque, sportoviště pro fotbal i množství dalšího prostoru kolem hotelu pro ranní rozcvičky. Okolní lesy pak byly ideální pro vycházky do okolí.

Pro vzdělávací programy byla k dispozici prostorná učebna, kde se uskutečnily i přednášky hostů. Jedním z nich byl i pan docent Martin Prázný s prezentací úspěchů české diabetologie jako zástupce České diabetologické společnosti. Přítomné překvapil i zajímavými fakty o hotelu, který také zná z diabetických rekondic, které zde pořádal.

VELKÝ ÚSPĚCH

Po celý týden byla k dispozici MUDr. Ema Vávrová, starající se o akutní zdravotní komplikace. Naštěstí jich bylo minimum. Příkladně se hostitelské role chopil i Ing. Vladimír Horák, předseda Svazu diabetiků. Pozitivní ohlasy od účastníků nás všechny velmi potěšily a je nám ctí, že jsme měli možnost tak důležitou událost pořádat. Celý tábor byl jedinečným zážitkem a všichni opouštěli Českou republiku s těmi nejlepšími vzpomínkami.
Každý z této výjimečné skupiny nadšených a motivovaných mladých lidí je schopný postavit se ve své zemi do čela a změnit k lepšímu život mnoha osob s diabetem. Týdenní soustředění jim pomohlo uvědomit si, že jsou takových věcí skutečně schopní, a ukázalo jim, jaké mají možnosti.

REPORT IDF KE STAŽENÍ

Pokud vás zajímá více informací z tábora, IDF o něm vydala mimořádný newsletter. Na 8 stranách zachycuje program a zážitky jednotlivých účastníků. Dostupný je v angličtině.

Mgr. Martin Ladyr