-- reklama --

Horoskop zdraví (nejen) pro diabetiky do konce roku 2023: Zařaďte dostatek pohybu, odpočinku i techniky proti stresu

Horoskop zdraví (nejen) pro diabetiky do konce roku 2023: Zařaďte dostatek pohybu, odpočinku i techniky proti stresu
Co radí hvězdy ohledně zdraví do konce roku 2023? Zdroj: Pixabay

Do konce roku zbývá už jen pár týdnů, které ale bývají kvůli blížícímu se adventu a Vánocům mnohdy velmi náročné. Stres a shon nám dávají zabrat. Pojďme se proto podívat, co nám z hlediska zdraví předpovídají hvězdy a co radí, abychom toto hektické období zvládli v klidu a pohodě.

Beran (21. 3. – 19. 4.)

V posledních týdnech roku byste se měli více než kdy jindy věnovat dodržování zdravého životního stylu. Jen tak si zachováte fyzickou i duševní pohodu. Zařaďte do svého každodenního režimu alespoň krátkou svižnější procházku. Udržet na uzdě jak fyzické tělo, tak i psychiku, vám pomůže jóga.

Hvězdný tip pro zdraví: Snažte se vyhýbat stresovým situacím. Naučte se nahlížet na věci s chladnou hlavou – pomůže vám v tom meditace či dechová cvičení.

Býk (20. 4. – 20. 5.)

I když budou následující týdny hektické, najděte si v nich čas, který věnujete jen sami sobě. Pamatujte, že vaše zdraví je na prvním místě. Stres můžete vyplavit fyzickou aktivitou – třeba v posilovně nebo na hodinách tai-či. Nezapomínejte také dodržovat pitný režim, který v poslední době zanedbáváte.

Hvězdný tip pro zdraví: Dodržujte vyvážený jídelníček a zařaďte do něj více luštěnin a zeleniny.

Ikigai: Japonské umění spokojeného žití může prospět nejen diabetikům

Výraz ikigai je složeninou dvou japonských slov: „ikiru“ v překladu znamená „žít“ a „kai“ má významů více, nejčastěji se překládá jako „naplnění ...

Blíženci (21. 5. – 20. 6.)

V posledních dnech vám chybí energie a chuť do života. Pokud do svého denního režimu nezařadíte dostatečný příjem vitamínů a tekutin, pohyb a pravidelný spánek v délce alespoň 7 hodin, nezlepší se to – spíše naopak. Pamatujte, že zdraví máte jen jedno, tak se mu věnujte.

Hvězdný tip pro zdraví: Pokud máte problém usnout, zacvičte si večer jógu. Protáhnete si tělo a ulevíte si od stresu. Se zklidněním pomůže i meditace.

Rak (21. 6. – 22. 7.)

Namísto vánočních večírků a ochutnávání cukroví se raději věnujte pravidelnému cvičení a vyváženému jídelníčku, ocení to především vaše zažívání. To je v poslední době už tak oslabené a alkohol či kupy nezdravého jídla mu rozhodně neprospějí.

Hvězdný tip pro zdraví: Ve dvou se to lépe táhne – a platí to i pro zdravý životní styl. Pokud máte problém donutit se k fyzické aktivitě, najděte si někoho, kdo se do ní pustí s vámi. S přáteli si navíc při sportu, procházce či tanci užijete i více legrace.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Letošní rok pro vás nebyl vždy jednoduchý a prožili jste si i dost stresu. Snažte se alespoň nyní před Vánoci najít ztracený klid. Pomůže vám masáž, odpočinek ve wellness centru či pár dnů strávených mimo domov – pronajměte si chatu v horách a užívejte si procházek v přírodě.

Hvězdný tip pro zdraví: Pro udržení zdraví je důležité najít aktivity, při kterých uvolníte stres. Zamyslete se sami nad tím, zda vám více vyhovuje poklidná jóga, nebo naopak třeba akční kickbox.

Můj příběh: Známí splácí hypotéku na bydlení, já mám kvůli cukrovce a lenosti úvěr na nové zuby

Všechno začalo někdy před deseti lety. Byl jsem čerstvě ženatý, měj jsem dobrou práci, dostal jsem se na vysněný manažerský post, na který jsem ...

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Pochmurné podzimní počasí dává zabrat především vaší psychice. Snažte se na každém dni najít něco pozitivního a travte více času s přáteli či rodinou. Ideální jsou pro vás kolektivní sporty či skupinové lekce cvičení – přijdete do kontaktu s podobně naladěnými lidmi a ještě protáhnete své tělo.

Hvězdný tip pro zdraví: Zařaďte do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny a neopomínejte ani pitný režim. Ideální jsou v těchto dnech bylinkové čaje nebo třeba rooibos.

Váhy (23. 9. – 22. 10.)

Radost ze života je to, co teď potřebujete nejvíce. Najděte si činnosti, které vás činí šťastnými – a těm se věnujte. Pomůžete tak předejít únavě a vyhoření. A pokud to budou aktivity, při kterých budete mít dostatek pohybu, poděkuje vám i vaše tělo.

Hvězdný tip pro zdraví: Pravidelné procházky v přírodě vás nabijí a dodají potřebnou energii. Vyrazíte-li ve dvou či s přáteli, bude pro vás jejich přínos ještě pozitivnější.

Štír (23. 10. – 21. 11.)

V posledních týdnech roku se zaměřte především na posílení své kondice. Nebojte se požádat o radu odborníka, který vám pomůže vybrat vhodnou fyzickou aktivitu či poradí se správným jídelníčkem. I když pro vás ze začátku možná nebude cvičení úplně nejpříjemnější, vydržte – vaše tělo to ocení.

Hvězdný tip pro zdraví: Vyhněte se práci do pozdních nočních hodin a kromě dostatku pohybu zařaďte také aktivity, které vám pomohou zbavit se stresu.

Střelec (22. 11. – 21. 12.)

Nedostatek sluníčka a pobytu na čerstvém vzduchu se odráží i na vaší pohodě a zdraví. Nezapomínejte, že ani pochmurné počasí nebrání tomu, abyste vyrazili do přírody – stačí se vhodně obléct a můžete se vydat dobít si baterky. Odbouráte stres a ještě prospějete svému zdraví.

Hvězdný tip pro zdraví: Zařaďte do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny, ať vám nechybí vitamíny.

Inzulin pod lupou: Hormon nezbytný pro zachování života diabetiků slaví 102 let od svého objevu

Co je inzulin a co způsobuje cukrovku? Inzulin je přirozeně se vyskytující, základní hormon produkovaný beta buňkami slinivky břišní, který ...

Kozoroh (22. 12. – 19. 1.)

Následující týdny budou náročnější, čeká vás mnoho úkolů, které musíte ještě zvládnout. Najděte si ale dostatek času sami pro sebe a zaměřte se především na techniky zvládání stresu. Pokud se naučíte dívat na věci s odstupem, prospějete tak svému zdraví i lidem kolem sebe.

Hvězdný tip pro zdraví: Pokud je toho na vás už příliš, to nejlepší, co můžete udělat, je nechat to být a věnovat se sami sobě. Vyrazte na procházku, do posilovny nebo třeba do bazénu. Pak vám vše půjde mnohem lépe.

Vodnář (20. 1. – 18. 2.)

Únava a nedostatek energie se staly v posledních dnech vaší běžnou součástí. Porazte je vyváženou stravou s dostatkem vitamínů a pravidelnou fyzickou aktivitou. Pokud máte pocit, že už je toho všeho opravdu moc, vyhledejte kouče, který vám pomůže srovnat si priority. Tato investice se vám rozhodně vyplatí i z hlediska zdraví.

Hvězdný tip pro zdraví: Na krátkou přestávku si najdete čas vždy. Stačí pět minut na krátké protažení či vyběhnutí na čerstvý vzduch. Uleví se vám a budete se cítit lépe.

Ryby (19. 2. – 20. 3.)

Chladné počasí se odráží především na vašich kloubech. Nezapomínejte proto na pravidelnou fyzickou aktivitu, při které se pořádně protáhnete – ideální je jóga či pilates. Myslete také na vyváženou stravu a dostatek vitamínů a minerálů. Pravidelné procházky pak uvolní i vaši mysl – najděte si na ně čas i v nabitém programu.

Hvězdný tip pro zdraví: Uberte z nálože na svých bedrech a alespoň před koncem roku zvolněte. Nemusíte stihnout úplně vše – a už vůbec ne práci za druhé. Naučte se relaxovat.

Zdroj: astrology.com, horoscope.com

844

Diskuze k článku