Horoskop na červen 2024 pro všechna znamení: Přichází období nové životní proměny, prosperity a harmonie

Horoskop na červen 2024 pro všechna znamení: Přichází období nové životní proměny, prosperity a harmonie
Co vás čeká v červnu 2024? Napoví horoskop pro všechna znamení Zdroj: vecstock/Freepik

Jaký bude červen letošního roku? Můžeme se těšit na pozitiva, nebo se budeme potýkat s negativními zkušenostmi? Nejen na to se zaměřuje náš nový červnový horoskop, ve kterém si tu svou předpověď najdou všechna znamení. Už dopředu ale můžeme prozradit, že přichází období, které s sebou nese životní proměny, a z obecného hlediska nám nabídne čas prosycený harmonií. 6. června 2024 ve 14:37 hodin vrcholí novoluní v Blížencích, které je důležité právě pro toto znamení a přináší Blížencům čas prosperity. Úplňku v Kozorohu se pak dočkáme 22. června 2024 ve 3:07 hodin a nese s sebou zejména uzavření a vyřešení kariérních záležitostí.

Beran (21. března – 19. dubna)

Milí Berani, silná energie Blíženců vás povzbuzuje k tomu, abyste objevovali své vášně a zaměřili se na aktivity, které vás intuitivně přitahují. Obzvláště v období novoluní byste si měli dovolit být více sami se sebou a naslouchat svému nitru. Těšit se můžete také na období větší finanční stability a vyřešení problémů týkajících se peněz. Hvězdy vás také nabádají, abyste se více zaměřili na svůj duchovní rozvoj, více relaxovali a snažili se porozumět svému vlastnímu JÁ – prospěje to i vašemu psychickému zdraví, které je v poslední době velmi přetížené. Meditace či jóga vám jen prospějí.

Býk (20. dubna – 20. května)

Milí Býci, do vašeho života v průběhu června bude proudit štěstí a budou se vám naskytovat skvělé příležitosti jak v oblasti osobního, tak profesního života. Je však třeba zachovat si svou sebeúctu a nekývnout hned na první nabídku, které se vám dostane. Nebojte se být také více inovativní a pouštět se do věcí, na které jste si zatím netroufali – pomůže vám to zvýšit příjmy i sebevědomí. S větší trpělivostí a soucitem se vám podaří urovnat si své vztahy. A opomínat byste neměli ani své fyzické zdraví – vaše tělo přímo volá po změně stravy a dostatku pohybu. Počasí vybízí k pobytu venku, tak toho využijte.

Znáte příznaky cukrovky 2. typu? Včasné rozpoznání diabetu sníží riziko komplikací včetně neuropatie i mrtvice

Cukrovka 2. typu je nejrozšířenějším typem diabetu – celosvětově tento typ tvoří cca 90 % všech případů. Zásadním problémem je, že se z tohoto ...

Blíženci (21. května – 20. června)

Milí Blíženci, hvězdy stojí tento měsíc na vaší straně a podporují vás ve všem, do čeho se pustíte. Povzbuzují vás k novým aktivitám a hledání nových možností, zároveň ale upozorňují, že přílišná roztěkanost by vás mohla unavovat a způsobovat zdravotní problémy. Rozhodněte se proto pro jeden hlavní cíl nebo více cílů menších a udělejte si plán, jak jich dosáhnout. Dařit se vám bude i v milostném životě – vašemu vztahu prospěje čas strávený jen ve dvou, proto nezapomeňte do svých červnových plánů zahrnout i nějakou tu romantiku.

Rak (21. června – 22. července)

Milí Raci, hvězdy vás nabádají, abyste období červnového novoluní využili především k uvolnění emocionální zátěže a dopřáli si trochu psychického odpočinku. V posledních měsících na vás byl vyvíjen poměrně velký tlak a začíná se to projevovat i na vašem zdraví. Najděte proto způsob, jak se uvolnit – najednou pak ucítíte příval lehkosti a nové energie. V období kolem úplňku se vám mohou otevřít nové příležitosti v kariérním životě, nabídku však důkladně zvažte a promyslete, zda je to opravdu to, po čem vaše srdce touží. V opačném případě se nenechte zlákat ani zajímavou finanční odměnou. Peníze nejsou všechno…

Lev (23. července – 22. srpna)

Milí Lvi, tento měsíc pocítíte lehkost a příval energie snad ve všech oblastech vašeho života. Je to také skvělý čas pro utužování přátelství a setkávání se s lidmi. Využijte však novoluní také k tomu, abyste si ujasnili, která přátelství jsou pro vás opravdu ta pravá a vzájemně prospěšná – někdy není na škodu udělat si pořádek i v tom, se kterými lidmi se stýkáte a kterým se svěřujete. Červnové energie vás také vybízejí k cestování a objevování nových míst – vydejte se vstříc novým dobrodružstvím, pamatujte ale také na své tělo a nepřetěžujte ho.

Panna (23. srpna – 22. září)

Milé Panny, tento měsíc se pro vás ponese ve znamení změn. Novoluní v Blížencích vám může přinést poměrně turbulentní změny ve vašem profesním životě. A i když to bude nečekané, pamatujte, že nakonec bude tato změna velmi prospěšná a budete ji hodnotit pozitivně. Hvězdy vás tento měsíc také nabádají k větší uvolněnosti a bezstarostnosti. Přestaňte přemýšlet nad situacemi, nad kterými nemáte vůbec žádný vliv, a užívejte si svého života naplno. Nezapomínejte také na dostatek pohybu a zdravý jídelníček – grilovaná a smažená jídla pro vás nejsou tím pravým.

Z deníku diabetika: Jste obézní, zhubněte a bude po problémech, řekla mi doktorka. Cukrovku nějak opomněla

Jsou to asi tři roky zpátky, kdy jsem se cítila opravdu mizerně. Byla jsem pořád neskutečně unavená, bolely mě oči, hlava, cítila jsem divnou ...

Váhy (23. září – 22. října)

Milé Váhy, vaším tématem na červen 2024 je cestování. Pokud plánujete vydat se vstříc novému dobrodružství, je právě teď ten nejlepší čas vyrazit na cesty do neznáma. Kolem úplňku vás může přepadnout únava a můžete pociťovat vyhoření a frustraci ze všech povinností, které se na vás začnou valit ze všech stran. Bude to náročný týden, ve kterém je třeba dbát na dostatek odpočinku a relaxace – zaměřte se i na meditaci či jógu, nebo vyrazte na procházku do přírody. Od 29. června se zase vše zklidní a nastane období, ve kterém se budete cítit dobře, posíleni předchozími zkušenostmi.

Štír (23. října – 21. listopadu)

Milí Štíři, pamatujte, že nelze zůstávat stále na jednom místě a čekat, že se vše kolem vás jako lusknutím prstů změní. Pokud toužíte po změně – ať už v osobním, nebo profesním životě, je třeba sebrat sílu a odvahu, vystoupit mimo svou komfortní zónu a začít konečně něco dělat. Hvězdy jsou vám nakloněny a pomohou vám dosáhnout vašich cílů, ale musíte jim ukázat, že jste ochotni pro změnu něco udělat. V období kolem úplňku se můžete potýkat s nedorozuměními ve vztahu – berte to jako příležitost otevřeně si promluvit o tom, co od života čekáte, a zda jste opravdu se svou druhou polovičkou na stejné vlně.

Střelec (22. listopadu – 21. prosince)

Milí Střelci, připravte se na to, že se tento měsíc budete setkávat s lidmi, kteří vám budou nastavovat vaše vnitřní zrcadlo. Něco z toho, co uvidíte, vás bude inspirovat, a jiné rozčilovat. Buďte trpělivými pozorovateli a sami k sobě upřímní. Srovnejte si sami v sobě, co se vám na vás samotných líbí, a co byste měli změnit – možná to s sebou ponese hlubší a intenzivnější emoce, ale pamatujte, že sebereflexe je mnohdy to nejefektivnější, co můžete udělat. Postavte se svým výzvám čelem a vezměte si z nich to nejlepší pro sebe. Vyjdete z nich silnější a spokojenější.

Diatábory jsou bezva: Připraví dětem pestrý program, naučí zvládat vlastní cukrovku i přinesou nová přátelství

Odpočinek a zábava pro děti To je jejich hlavním posláním. Základem je snaha připravit pro děti pestrý program her, výletů, sportů, soutěží a ...

Kozoroh (22. prosince – 19. ledna)

Milí Kozorozi, tento měsíc se nese především ve znamení zdraví. Hvězdy vás nabádají, abyste si srovnali svůj životní styl a začali více dbát o své psychické i fyzické zdraví. Není třeba dělat radikální změny a vyvíjet na sebe tlak – i malé krůčky budou postupně přinášet pozitiva. V období kolem úplňku vás čeká řešení záležitostí, které se s vámi táhnou již léta – dobrou zprávou však je, že vás konečně čeká usmíření a smíření se. Dařit se vám v červnu bude i ve vašich vztazích, a to jak doma, tak na pracovišti. Otevřete se novým příležitostem a těžte z jejich benefitů.

Vodnář (20. ledna – 18. února)

Milí Vodnáři, červen 2024 se ponese na lehčích energiích než předchozí měsíce tohoto roku. Konečně pocítíte uvolnění a harmonii, a to jak v soukromém životě, tak v práci. Novoluní s sebou přinese novou příležitost v oblasti vaší kariéry, je však na vašem zvážení, zda opravdu toužíte po změně, nebo se cítíte lépe v zajetých kolejích. V období kolem úplňku se zaměřte především na své vztahy a urovnejte si všechny neshody. Pokud se chystáte udělat nějakou změnu, pak je právě v poslední červnový týden ten nejlepší čas – hvězdy budou stát při vás.

Ryby (19. února – 20. března)

Milé Ryby, tento měsíc pro vás bude tak trochu jako na houpačce. Zatímco v některých dnech pocítíte příliv energie a dařit se vám bude vše, na co sáhnete, v jiných dnech se budete potýkat s vyčerpaností a nechutí pustit se do čehokoli. Nedělejte si s tím ale těžkou hlavu a přijměte své stavy jako fakt. Nejpozději kolem úplňku se to změní a do vašich žil se vlije nová energie. I v tom horším období se soustřeďte hlavně na sebe a věnujte se odpočinku. Ulevte své psychice procházkami v přírodě či jízdou na kole, nebo si jen lehněte k vodě a odpočívejte. Dobré mentální rozpoložení a sebepéče se projeví i na vašem fyzickém zdraví.

Zdroj: redakce, astrology.com, horoscope.com

18646

Diskuze k článku