Herec Dorian Gregory: „Díky cukrovce mám lepší tělo i život.“

Herec Dorian Gregory: „Díky cukrovce mám lepší tělo i život.“

Charismatický americký herec Dorian Gregory se nejvíce se proslavil svou rolí v televizním seriálu Čarodějky, kde ztvárnil roli detektiva Darryla Morrise. Mohli jste ho ale vidět i v seriálu Pobřežní hlídka nebo Beverly Hills 90210.

Dorian se narodil 26. 1. 1971 a diabetes 1. typu má od 9 let. Svou hereckou kariéru začal ve vedlejších rolích známých seriálů a postupně se vypracoval až do rolí hlavních. K léčbě používá inzulinovou pumpu a v jeho jídelníčku převažují saláty a libové maso. Cvičí nejméně 4x týdně a pokud nemá v noci osm hodin spánku, zdřímne si klidně i během dne. To ale neznamená, že vždy měl svůj diabetes takto pod kontrolou. Přiznává i období, kdy se proti cukrovce vzbouřil, přestal se testovat  a jedl, co chtěl. Nakonec si ale sám uvědomil, že se musí vrátit k původnímu režimu, protože důsledky by byly příliš hrozivé.

Diabetes je výzva, která nikdy nekončí

Dnes ke svému životu s cukrovkou říká: „Myslím, že diabetes je neustálá, nikdy nekončící výzva. Jsem smířený s tím, že se mi nikdy nebude líbit ten dlouhý seznam věcí, které musím kvůli cukrovce dělat, ale když přijdou problémy, vím, že si s nimi poradím, protože jsem to už dokázal i dříve.“ Postupem času se prý naučil vnímat cukrovku jako pozitivní sílu ve svém životě: „Musel jsem si uvědomit, jak žiju, co jím, jak často cvičím a jak se vyrovnávám se stresem. Člověk, který cukrovku nemá, sice ví, že by měl správně jíst a cvičit, ale nedělá to, protože ho nic nenutí. Výsledek? Já mám lepší tělo, lepší zdraví i lepší život.“

Snaží se motivovat ostatní, zejména děti

Kromě herectví má Dorian řadu dalších zájmů. Hraje v hudební kapele se svou sestrou, a ve volném čase píše. Vydal již sbírku básní a napsal divadelní hru. Své zkušenosti s diabetem se snaží předávat lidem a celým rodinám, kteří s tímto onemocněním žijí. Je hlavním mluvčím JDRF (Juvenille Diabetes Research Foundation), což je charitativní organizace, která se věnuje financování výzkumu diabetu 1. typu. Dorian se aktivně snaží získat finanční prostředky pro výzkum léčby diabetu a zároveň osobně mluví s dětmi a dospívajícími o jejich nemoci a pokouší se je motivovat ke správnému dodržování režimu. Působí i v mnoha jiných organizacích, například v projektu Jeopardy, což je projekt sponzorovaný losangelskou policií na pomoc ohrožené mládeži.

163

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku