-- reklama --

Halle Berry boří tabu o ženském zdraví: Menopauza není konec života. Je důležité zůstat v kontaktu se svým tělem

Halle Berry boří tabu o ženském zdraví: Menopauza není konec života. Je důležité zůstat v kontaktu se svým tělem
Halle Berry stále vypadá skvěle! Zdroj: Shutterstock

Půvabná americká režisérka a oscarová herečka Halle Berry patří k ikonám filmového plátna. Její krása oslňuje nejen muže, ale i ženy. Ve svých 57 letech vypadá stále naprosto neodolatelně, a to i přes zdravotní obtíže, se kterými se potýká – kromě cukrovky téměř neslyší na jedno ucho a po autonehodě se musela vypořádat s 20 stehy na čele. Nic ji ale nezastavilo na cestě na výsluní a nyní v době, kdy sama prochází menopauzou, promluvila o ženském zdraví, svém pohledu na stárnutí i o nutnosti přijmout své tělo takové, jaké je.

I když jí táhne pomalu na 60 let, hádal by jí její věk málokdo. Za její skvělou postavou stojí aktivní životní styl a vyvážená strava, ale netají se ani tím, že aby zůstala v kondici a měla na uzdě svou cukrovku, holduje keto dietě. Kromě toho je dle ní ale velmi důležité, aby ženy byly v kontaktu se svým tělem a nevěnovaly se mu jen pro ten pocit, aby vypadaly skvěle, ale hlavně proto, aby byly zdravé – vypadat dobře je pak až vedlejší efekt.

Můj příběh: Prohra někdy krutě bolí. Amputace nohy pro mě ale byla v konečném důsledku výhrou

Ještě tomu není ani deset let od doby, kdy jsem měl pocit, že se mi zhroutil celý svět. Byl jsem úspěšný podnikatel, scházelo mi pár let do ...

Jsem pevně ve svém ženství

Na Cannes Lions Festival of Creativity Halle Berry otevřeně hovořila o škodlivých tabu týkajících se citlivých témat, jako je zdraví žen, sexualita a duševní zdraví. Toto téma otevřela cíleně a s jasnou vizí – pokud totiž někdo začne o této tematice, která dosud byla na veřejnosti víceméně zapovězena, mluvit, otevřou se nové možnosti a příležitosti, přidají se další ženy a vznikne komunita, která umožní porozumět ženskému zdraví a psychice, umožní učit se navzájem jedna od druhé, vzdělávat se, inspirovat se a sdílet to, čím si ženy procházejí.

Při tomto vystoupení se Halle Berry zaměřila mimo jiné na téma menopauzy a prohlásila: „Zpochybňuji vše, co jsem si myslela, že vím o menopauze. Věci jako: Tvůj život skončil. Jsi postradatelná. Společnost už pro tebe nemá místo. Měla bys jít do důchodu. Měla bys to zabalit. … Zpochybňuji všechny ty stereotypy o tom, jak musíte vypadat určitým způsobem nebo se určitým způsobem cítit. Teď, když jsem dosáhla 56 let, jsem svým nejlepším já. Mám toho nejvíc, co mohu nabídnout. Jsem pevně ve svém ženství. Konečně si uvědomuji, že to, co mám potřebu říct, je cenné, i když nikdo jiný nesouhlasí.“

Jak poznám, že mám diabetes 2. typu? Mezi příznaky cukrovky patří žíznivost, časté močení i kvasinkové infekce

Celosvětově se s diabetem potýká více než 10 % populace a dle odhadů by mělo mít do roku 2045 cukrovku 700 milionů dospělých po celém světě, ...

Ujasněte si, kdo jste a jak chcete žít svůj život

Tato světová ikona dále motivovala ženy k tomu, aby si ujasnily, kdo jsou a jak chtějí žít svůj život, protože je to jen a jen na nich. Je třeba, aby si udělaly čas na sebe, nikam nespěchaly a nenechaly se ovlivňovat zažitými stereotypy panujícími ve společnosti, jako například tím, kdy a zda vůbec mít děti. Zdůraznila, že by se ženy neměly nechat pohltit myšlenkou, že si musí pořídit děti do určitého věku. A pokud se k mateřství rozhodnou, mělo by to být jen proto, že chtějí, a ne proto, že se cítí v pasti starých ideologií, že ženy „musí“ založit rodinu.

Dle svých vlastních slov se tak nyní ujala té největší role, kterou kdy hrála, přičemž nutí lidi přemýšlet mimo rámec zajetých stereotypů a idejí a vede je k tomu, aby zvážili úhel svého pohledu, naslouchali svým pocitům a zůstali v kontaktu se svým tělem. Protože, jak sama uvedla: „Když zpochybňuji všechny ty stereotypy o tom, jak bych měla vypadat nebo jak bych se měla cítit, stala jsem se sebevědomější.“ A o to jde.

Zdroje: womenshealthmag.com, independent.co.uk, lifestyle.si.com, zivotopis.osobnosti.cz

12369

Diskuze k článku