FreeStyle Libre v ČR zatím výhradně na předpis

Systém pro okamžité měření glukózy FreeStyle Libre vstoupil v polovině října na český trh. Prozatím je však dostupný výhradně na předpis pacientům s cukrovkou 1. typu.

FreeStyle Libre v ČR zatím výhradně na předpis

FreeStyle Libre u nás prozatím dočasně mohou získat pouze pacienti s cukrovkou 1. typu, a to na základě platného poukazu na léčebnou pomůcku, který jim vystaví lékař. Čtečku i senzor mohou zakoupit prostřednictvím webu www.freestylelibre.cz. Kromě online objednávky je také potřeba zaslat dvakrát podepsaný poukaz a ústřižek s vyplněnými kontaktními informacemi. Pacient je zasílá poštou v předplacené obálce. Vše potřebné získá u svého ošetřujícího lékaře.
Žádost o úhradu FreeStyle Libre lze aktuálně uplatnit u Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR a dalších zdravotních pojišťoven. Ceny a výše úhrad se různí v závislosti na pojišťovně, u VZP je také rozhodující věk pacienta.

Postup objednání FreeStyle Libre

1. Jděte na www.freestylelibre.cz, vyberte produkt – čtečku nebo senzor a klikněte na KOUPIT.

2. Budete přesměrováni na stránky lékárna.cz, kde postupujte přesně podle pokynů pro objednání senzoru nebo čtečky, včetně
správného zadání údajů z poukazu od vašeho lékaře.

3. Dvakrát podepište poukaz na léčebnou pomůcku na zadní straně.

4. Nakonec vyplňte vaše jméno a telefon na ústřižek níže na této stránce pod přerušovanou čarou. Odtrhněte ústřižek a spolu s poukazem vložte do obálky a odešlete co nejdříve poštou. (Obálky jsou předplacené, není nutné hradit poštovné.)

Bezplatná infolinka pro více informací: 800 189 564

 

Diskuze k článku

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na