FreeStyle Libre schválený i pro těhotné

Systém pro kontinuální monitorování glykemie FreeStyle Libre byl oficiálně schválený jako bezpečný pro použití v těhotenství. Je vhodný jak pro pacientky s diabetem 1. typu a 2. typu, tak i pro ženy s těhotenskou cukrovkou.

FreeStyle Libre schválený i pro těhotné

Zjištění aktuální hodnoty glykemie je u FreeStyle Libre velice jednoduché. Stačí přiblížit svůj mobilní telefon k senzoru na ruce a ihned vidíte výsledek na displeji telefonu. Senzor se zavádí do podkoží v horní části paže a nepřetržitě sleduje hodnoty glykemie v intersticiální (podkožní) tekutině. Těhotné diabetičky během studií uvedly, že používání senzoru pro ně bylo méně stresující, méně bolestivé, jednodušší a diskrétnější než klasická metoda zjišťování hodnot glykemie z kapky krve odebírané z prstu. Teď už zbývá jen doufat, že firma Abbott konečně uvede výrobek FreeStyle Libre také na Český trh. Ti nedočkaví si jej mohou nechat objednat od přátel v sousedním Polsku či Německu.

Zdroj: diabetes.co.uk

Diskuze k článku

Komentujte

2 Komentáře zapnuto "FreeStyle Libre schválený i pro těhotné"

Upozornit na
avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
mirka.stávková
Host

To je úžasné! Jenom dotaz- kolik takový senzor stojí,jak dlouho vydrží a jestli je přilepený nebo připíchlý?Kdy bude v ČR na trhu a jestli jej bude hradit pojišťovna ?

Martin Ladyr
Admin

Dobrý den, senzor stojí přibližně 59 euro, vydrží 14 dní a je na kůži přilepený (s drobnou kanylkou v podkoží zavedenou při aplikaci). V ČR bude dostupný zřejmě v průběhu příštího roku, zatím je možné jej zakoupit v sousedním Německu, Rakousku či Polsku. Zdravotní pojišťovny jej bohužel zatím nehradí.

wpDiscuz