FreeStyle Libre 2 vstupuje na evropský trh. Co umí nového?

Společnost Abbott Diabetes Care se pochlubila, že získala certifikát CE pro novou verzi svého populárního senzoru FreeStyle Libre. Tento certifikát umožňuje prodej FreeStyle Libre 2 na evropském trhu.

FreeStyle Libre 2 vstupuje na evropský trh. Co umí nového?

Chcete alarmy? Máte je mít.

Zásadní novinkou u FreeStyle Libre 2 je možnost nastavit si upozornění na příliš vysokou či nízkou hladinu krevního cukru. Tyto alarmy doposud u systému FreeStyle Libre chyběly a odlišovaly ho tak od běžnějších senzorů pro kontinuální monitoraci glykemie. Neschopnost aktivně předpovědět hypoglykemii či hyperglykemii považovali mnozí lékaři i sami diabetici za nedostatek. Nyní se uživatelé budou moci rozhodnout, jestli alarmy (zvukové nebo vibrační) používat chtějí, nebo jestli je nechají raději vypnuté. MUDr. Jens Kröger z Hamburku v prohlášení společnosti Abbott vysvětluje, proč se pro zařazení alarmů rozhodli: “Pro pacienty, kteří si nástup hypoglykemie neuvědomují, nebo jako prevence hypoglykemie během spánku, mohou mít alarmy svůj význam. Také rodičům dětí s diabetem přinášejí alarmy více klidu.”

Cena by měla zůstat stejná

Prodej nového modelu by se měl v Evropě rozjet v několika příštích týdnech a společnost Abbott se nechala slyšet, že jeho cena stejná, jako předchozího modelu. V České republice je momentální cena přijímače 1 599,84 Kč a cena senzoru 1 576,84 Kč s tím, že pojišťovna nabízí částečnou úhradu. Více informací na www.freestylelibre.cz.

Jak měří glykemii FreeStyle Libre?

Systém FreeStyle Libre používá k měření glykemie metodu označovanou jako Flash glucose moitoring neboli “okamžité měření glukózy”. Skládá se z drobného senzoru umístěného v podkoží nejčastěji na horní části paže a čtečky, místo které můžete použít i svůj mobilní telefon. Změření glykemie proběhne jednoduchým naskenováním (přiblížením čtečky k senzoru). Je to okamžité, bezbolestné a diskrétní.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pepa
Pepa
18.5.2019 21:52

Bláboly, bláboly. Dvojka se nikde ještě neprodává (ani v Německu) a v Česku o tom nic nevědí (na freestylelibre.cz).
Zkuste se tam sami zeptat a uvidíte že odkaz tam v článku o “dvojce” je podvod na naději chudáků s cukrovkou !!

Simda
Simda
26.5.2020 16:31
Reply to  Pepa

Promiň ale mám dvojku.

Simda
Simda
26.5.2020 16:30

Obdržel jsem přístroj v nemocnici v Duisburgu a je to opravdu skvělá věc. Nastavení alarmů a vybrací. Jen ta cena je děsivá 1600kč na 14 dní. Něco doplácí zdravotní pojišťovna ,to ještě přesně nevím.

Pepa
Pepa
26.5.2020 18:09
Reply to  Simda

Teď už se dá koupit jen ale v Německu. Podle známého z deseti už byly dva vadné . Ale s výměnou nebyly problémy, to je fakt.

Simda
Simda
27.5.2020 7:33
Reply to  Pepa

ano musim rict ze muj aparat je také vadny, v noci alarm nizkeho cukru, sestra mi dala chleb a cukr, po zmereni jinym aparátem cukr přes 30. snad se to vychyta a pristroje budou spolehlive.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x