FreeStyle Libre 2 vstupuje na evropský trh. Co umí nového?

Společnost Abbott Diabetes Care se pochlubila, že získala certifikát CE pro novou verzi svého populárního senzoru FreeStyle Libre. Tento certifikát umožňuje prodej FreeStyle Libre 2 na evropském trhu.

FreeStyle Libre 2 vstupuje na evropský trh. Co umí nového?

Chcete alarmy? Máte je mít.

Zásadní novinkou u FreeStyle Libre 2 je možnost nastavit si upozornění na příliš vysokou či nízkou hladinu krevního cukru. Tyto alarmy doposud u systému FreeStyle Libre chyběly a odlišovaly ho tak od běžnějších senzorů pro kontinuální monitoraci glykemie. Neschopnost aktivně předpovědět hypoglykemii či hyperglykemii považovali mnozí lékaři i sami diabetici za nedostatek. Nyní se uživatelé budou moci rozhodnout, jestli alarmy (zvukové nebo vibrační) používat chtějí, nebo jestli je nechají raději vypnuté. MUDr. Jens Kröger z Hamburku v prohlášení společnosti Abbott vysvětluje, proč se pro zařazení alarmů rozhodli: “Pro pacienty, kteří si nástup hypoglykemie neuvědomují, nebo jako prevence hypoglykemie během spánku, mohou mít alarmy svůj význam. Také rodičům dětí s diabetem přinášejí alarmy více klidu.”

Cena by měla zůstat stejná

Prodej nového modelu by se měl v Evropě rozjet v několika příštích týdnech a společnost Abbott se nechala slyšet, že jeho cena stejná, jako předchozího modelu. V České republice je momentální cena přijímače 1 599,84 Kč a cena senzoru 1 576,84 Kč s tím, že pojišťovna nabízí částečnou úhradu. Více informací na www.freestylelibre.cz.

Jak měří glykemii FreeStyle Libre?

Systém FreeStyle Libre používá k měření glykemie metodu označovanou jako Flash glucose moitoring neboli “okamžité měření glukózy”. Skládá se z drobného senzoru umístěného v podkoží nejčastěji na horní části paže a čtečky, místo které můžete použít i svůj mobilní telefon. Změření glykemie proběhne jednoduchým naskenováním (přiblížením čtečky k senzoru). Je to okamžité, bezbolestné a diskrétní.

Diskuze k článku

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na