Film: Policajt ze školky

Policajt ze školky patřil počátkem devadesátých let mezi největší filmové hity Arnolda Schwarzeneggera (tedy samozřejmě až po Terminátorovi). Tentokrát si zahrál policistu, Johna Kimbla, který měl původně svoji kolegyni jen doprovodit na záskok ve školce. Jenže O'Harovou přepadla nevolnost, a tak se místo ní stal vychovatelem dětí v mateřské škole on.

Film: Policajt ze školky

Schwarzenegger pronásleduje v Los Angeles překupníka drog a vraha Cullena Crispa (Richard Tyson). Ze spolehlivého zdroje se dozví, že zločinec získal informace o pobytu své ženy, která od něj před pěti lety utekla se synem a údajně i třemi miliony dolarů. A tak s novou kolegyní Phoebe O’Harovou (Pamela Reed) vyráží do oregonské Astorie.
Zatímco ona bude pracovat jako záskok v mateřské škole, Arnold si má hrát na jejího manžela a přitom hledat expartnerku zločince. Jenže Kimblovi nadřízení míní, náhlá nevolnost mění. O’Harová cestou onemocní, takže je nucen do školky nastoupit místo ní. I na ty nejnebezpečnější situace zvyklý kriminalista brzy zjistí, že s dětmi to není tak snadné jako se zločinci…
Zvládne předškoláky? Lapí dealera drog? Jak se vypořádá s city vůči zločincově expartnerce?
Ti, co komedii viděli, už ví, těm, co neviděli, děj neprozradíme.

Přejídání, nevolnost, přejídání…

I když slovo diabetes ve filmu ani jednou nezazní, už od počátku se zdá, že je v ději rozhodující. Možná souvislost s cukrovkou se objeví hned v první třetině snímku.
14:30
„Mám hypoglykemii, jak nejím pravidelně, začnu bláznit,“ říká O’Harová zatímco z obalu vytahuje sendvič z bílého chleba, který si chvíli předtím koupila v automatu.
17:30
V letadle je Kimblově kolegyni zle, běží zvracet. V autě pak přemýšlí: „Možná to byla ta pizza, nebo to byly párky. Nejspíš to mám po krabím salátu nebo po koláči.“ Následně opakovaně zvrací.
01:21:10
Vyčerpaná leží v posteli, sotva se převaluje…
01:40:00
O’Harová je poprvé v pořádku. „Doktor říká, že je to střevní chřipka,“ komentuje svoje nevolnosti. O dvě filmové minuty dál už si objednává vepřový steak s brambory, pikantní kuřecí křídla, přičemž vyžaduje velkou porci, pak si dává velkou misku škeblové polévky a borůvkový koláč s krémem.

Nemusí jít o diabetes

Samozřejmě i tentokrát jsme nechali scény posoudit diabetologa as. MUDr. Jana Brože. „Ve scéně, kde si policistka kupuje jídlo v automatu, zmiňuje hypoglykemii. Po této větě lze získat dojem, že se jedná o diabetičku. Nicméně často i poučení nediabetici si občas někdy takto postesknou. Myslím si, i vzhledem k tomu, že si v celém filmu inzulin neaplikuje, že se o diabetičku nejedná.“
Po shlédnutí celé komedie už ale už as. MUDr. Jana Brož dochází k více jednoznačnému závěru.
„V dalších scénách, sepsaných scénáristou s cílem vyřadit policistku ze hry jako učitelku ve škole a umožnit tuto pozici zastávat hlavnímu protagonistovi, se jedná pravděpodobně o nevolnost z konzumované stravy. Závěrem tedy nelze říci nic jiného než: Pozor na to, co jíte.”

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x