Festival láká: Pojďte na nákup s nutričním terapeutem.

I relativně malé změny v nákupních zvyklostech mohou mít významný vliv na vaše zdraví. Jak nakupovat zdravě? Naučte se to s pomocí nutričních terapeutů v rámci Festivalu zdravého nakupování.

Festival láká: Pojďte na nákup s nutričním terapeutem.

Blíží se třetí ročník Festivalu zdravého nakupování. Nutriční terapeuti budou zákazníkům zdarma odpovídat na otázky vhodného výběru potravin, správné výživy a zdravého životního stylu. Poradí, jak se orientovat při nákupu potravin či jak číst správně údaje uváděné na etiketách. Pro zájemce budou k dispozici chytré osobní váhy na měření skladby těla a organizované společné nákupy s nutričním terapeutem.

Společný nákup s nutričním terapeutem i ochutnávky

Obecně prospěšná společnost “Vím, co jím a piju“ otevře stánky Festivalu celkem na 21 místech v 15 městech. Důvodem je velký zájem veřejnosti, která se díky nutričním terapeutům, přítomným přímo v prodejnách, může dozvědět více o své kondici. O tom, jak číst údaje na potravinách a jak vybírat výrobky vhodné pro zdravý životní styl. Zažít můžete i společný nákup s nutričním terapeutem, samozřejmostí jsou pak ochutnávky potravin certifikovaných logem Vím, co jím.

Záměrem celého festivalu je zvýšit povědomí o přímém vztahu mezi kvalitou a kvantitou přijímané stravy se zdravím a kondicí. Vyvážená strava v přiměřeném množství totiž významně omezuje vznik neinfekčních civilizačních onemocnění jako je nadváha, obezita, onemocnění srdce a cév, cukrovka 2. typu, a je tak součástí jejich prevence.

Češi se spokojí s méně kvalitními potravinami

„Lidé se zajímají o zdravý životní styl čím dál více. Bohužel však nejsou tak pozorní při nakupování potravin. To je velká škoda, protože to, jak jíme, významně ovlivňuje naše zdraví. Proběhlo již mnoho srovnávacích testů na českých a zahraničních výrobcích a Češi se bohužel řadí mezi laxnější konzumenty a spokojí se s méně kvalitními potravinami. Naším úkolem je usnadnit výběr vhodných výrobků, které splňují základní požadavky racionální výživy. Samotné výrobky poznáte podle specifického loga Vím, co jím. Na Festivalu budete mít příležitost se poradit ohledně otázek výživy, změřit krevní tlak či si otestovat složení těla na chytré váze (dozvíte se, kolik vážíte, kolik procent z hmotnosti zaujímá tuk a kolik svaly)  a ukážeme si, jak by měla vypadat skladba správného rodinného nákupu, kde nesmí chybět poměrné zastoupení všech důležitých živin.“, přibližuje smysl Festivalu zdravého nakupování PhDr. Karolína Hlavatá, Ph.D., dietoložka a odborný garant obecně prospěšné společnosti Vím, co jím a piju.

Festival proběhne v únoru a březnu

Festival bude probíhat ve třech únorových termínech, vždy od čtvrtku do neděle, 15. – 18. 2., 22. – 25. 2., 1. – 4. 3. 2018. Společné nákupy s nutričním terapeutem budou probíhat vždy od 16 hodin, na některých místech i v 11 hodin. Přesný harmonogram a bližší informace naleznete na www.vimcojim.cz, kde také můžete po celou dobu konání festivalu soutěžit o zajímavé ceny. Hlavním partnerem festivalu je společnost Ahold Czech Republic a.s., provozovatel obchodní sítě Albert. Dalšími partnery jsou OZP – Oborová zdravotní pojišťovna, Unilever Česká Republika, značka Birell společnosti Plzeňský Prazdroj a.s., BONAVITA spol. s.r.o., EMCO spol. s.r.o., RACIO s.r.o., FABIO PRODUKT spol. s.r.o., ITALAT CZ s.r.o.. Hlavním mediálním partnerem pak Rádio Impuls.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x