Festival Evolution již tento víkend

Na festivalu Evolution najdete již počtrnácté pod jednou střechou vše, co souvisí se zdravým životním stylem, od nákupů přes ochutnávky a poradny až po festivalové programy pro celou rodinu.

Festival Evolution již tento víkend

Festival Evolution představí ve dnech 23.-25. března na Výstavišti Praha Holešovice množství novinek, trendů a inspirace pro zdravé tělo i duši. Zúčastní se jej více než 400 tuzemských i zahraničních vystavovatelů z pěti obvyklých okruhů – BIO STYL, ZDRAVÍ, ECO WORLD, ALTERNATIVA a OSOBNÍ ROZVOJ.

Bohatá nabídka zdravých potravin

Na své si na festivalu přijde opravdu každý, ať už ten, pro koho je zdravý životní styl denním chlebem, tak i ten, kdo se teprve ke změně stravovacích návyků odhodlává. A to ať už ze zdravotních důvodů nebo prostě proto, že není spokojen se svou váhou. Během tří dnů vás čeká nejen bohatá food zóna výběrem bio, veggie, vegan, raw, natur a fair trade potravin, ale těšit se můžete také na přednášky o zdravé výživě, detoxu, různých stravovacích stylech i kvalitních potravinách. Téma kvality potravin a vliv výživy na zdraví bude ústředním tématem mnoha přednášek. Experti zájemcům prozradí, jak číst etikety a jak poznat kvalitní potraviny, nutriční specialisté zase poradí, jak se stravovat, když chceme zhubnout bez hladovění, nebo pomohou se sestavením jídelníčku při jarní očistě.

Autorka bestselerů, pedagožka a publicistka prof. Anna Strunecká se ve své přednášce Léčivé byliny a duševní nemoci bude zabývat bylinami, jejichž účinky v prevenci a terapii duševních nemocí byly prokázány jak tradiční, tak současnou medicínou. Posluchačům poradí, jak mohou pomáhat při změnách nálady, úzkosti a strachu, mírné depresi, poruchách spánku i paměti. Specialistka na výživu Michaela Pavlíková zase prozradí, jak porozumět potížím spojeným s váhou.

A to není všechno, najdete tu také spoustu bezlepkových produktů, superpotravin a dalších specialit, například tyčinky s cvrččí moukou, zeleninové chipsy, mrazem sušené ovoce, domácí zmrzlinu, mandlové máslo atd. Neznáte? Tak přijďte ochutnat!

V hlavní roli životní styl

Odborníci z řad lékařů poradí, co dělat, když vás bolí záda, máte migrény, nebo se příliš stresujete. Nutriční poradci se zaměří na správnou výživu a doporučí vám, jak se vyhnout rizikům současného způsobu stravování. Odborníci, kteří se zaměří na kvalitu a složení potravin a dalších výrobků, nám poradí, jak se vyznat v etiketách, a jak rozeznat opravdu kvalitní výrobky nebo jaké mají zdravotní přínosy či rizika výrobky, které běžně kupujeme. Nejen pro ty, kteří hledají novou inspiraci do kuchyně, jsou určeny přednášky a besedy o různých výživových směrech.

Zázvor: zázračný pomocník pro zdraví

Že je zázvor léčivý zázrak už jste určitě slyšeli, už naše prabáby i jejich prabáby ho používaly na horečku, při nachlazení nebo pro podporu trávení. Uznávaná imunoložka prof. MUDr. Jiřina Bartůňková, DrSc., MBA ve své festivalové přednášce upozorní na jeho význam a užití při problémech trávicího traktu, zánětlivých a infekčních stavech, pylových alergiích i na jeho vliv na hladinu krevních tuků a metabolismus cukrů v těle. Dozvíte se také, jak se využívá v imunologii a v podpůrné terapii pro pacienty s rakovinou.

Zánětům a civilizačním nemocem se můžeme bránit i stravou

Každým rokem se objevují další překvapivé souvislosti spojující zánět s poruchami metabolismu, hormonálními změnami a nervovým systémem. MUDr. David Frej tvrdí, že nestačí jen léky, účinná léčba zahrnuje úpravu životosprávy, stravy, pravidelný spánek, vhodný pohyb, užívání protizánětlivých a antioxidačních bylin, vitaminů a minerálů. Prozradí vám principy protizánětlivé stravy, sestavené na základě zkušeností s klienty a moderních vědeckých poznatků a poradí i vzorové jídelníčky.

Přijďte si i zacvičit

Ke zdravému životu neoddělitelně patří i pohyb a na Festivalu Evolution tak budou k vidění ukázky cvičení, která posilují tělo i mysl. Návštěvníci bez ohledu na věk, váhu či zkušenosti si budou moci zdarma vyzkoušet například jednoduché jógové techniky, základy taiči, cvičení Osho divine healing, tantra pro ženy Mohedžodáro nebo třeba bollywoodský tanec či tibetské lidové tance.

Už jste slyšeli o dechovém cvičení Osho divine healing a OM chanting? Pokud ne, vyzkoušejte zdarma lekci terapeuta, lektora a cvičitele Martina Bartoška. Základy meditace vám osvětlí Gabriela Jánská, která vás na svém workshopu naučí techniky, které přináší rychlé zklidnění i úplným začátečníkům.

Bohumil Bartošek vás pro změnu seznámí s unikátní duchovní cestou Falun Gong, která obnovuje a harmonizuje energie v těle, zklidňuje mysl, napomáhá zlepšování charakteru a vysvětluje mnohé zákonitosti lidského i duchovního života. S Jitkou Rychnovskou si zacvičíte taoistické cvičení pěti elementů pro zdraví a dlouhověkost.

Ani děti se nebudou nudit

Dětské programy, hrací zóny, tvořivé dílničky, hlídací koutek, ale také pohybové aktivity, výtvarné i hudební workshopy a semináře věnující se rozvoji talentů a dětského potenciálu. To je jen stručný průřez všeho, co můžete se svými potomky zažít na Festivalu Evolution. Především páteční festivalový program bude věnovaný rodičům a jejich dětem.

Informace pro návštěvníky

Otevírací doba

pátek 23. 3. 2018 10:00 – 19:00
sobota 24. 3. 2018 10:00 – 19:00
neděle 25. 3. 2018 10:00 – 18:00

Vstupné

Základní 1- denní vstupné: 230,- Kč
Základní 3-denní vstupné: 550,- Kč
Zvýhodněná 1-denní vstupenka  (studenti do 26 let včetně, senioři od 65 let, ZTP): 150,- Kč
Děti do 12 let včetně, ZTP/P s 1 osobou jako doprovod: zdarma

Vstupné zahrnuje také festivalový program.
Všechny cizojazyčné programy jsou tlumočeny do češtiny.

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x