Experimentální léčba umožňuje stabilizovat glykemie

Vědci z Amsterodamu se zabývají novou experimentální léčbou, která má podle všeho velmi příznivé účinky na diabetiky 2. typu. Zvyšuje citlivost na inzulin a stabilizuje hladinu krevního cukru.

Experimentální léčba umožňuje stabilizovat glykemie

Zatím byla léčba za pomoci experimentu provedena na 50 dobrovolnících. Samotný léčebný proces trvá asi hodinu, ale jeho výsledky jsou překvapivě dlouhodobé. Léčba zahrnuje umístění balónku s teplou vodou dovnitř do tenkého střeva – tato voda má vliv na stěny střeva a díky ní ve střevě doroste nová sliznice. Vypadá to, že právě tento proces pomáhá zlepšit hladinu glykemie u diabetiků 2. typu.

Během studie si vědci ověřili, že ještě rok od provedení této operace vykazovalo 90% pacientů velmi uspokojivé glykemie. Pacientům se tedy výrazně zvýšila citlivost těla na inzulin. Profesor Jacques Bergman z výzkumného týmu k experimentální léčbě uvedl: „Díky této průlomové léčbě můžeme být schopni zamezit užívání inzulinu u diabetiků 2. typu. Účastníci experimentu již jeden den po operaci zaznamenali velmi uspokojivé glykémie, a to dokonce bez změny jejich původní tělesné hmotnosti.“ Vědci budou s léčbou pokračovat a budou se snažit zjistit, zda se zákrok bude muset po určitém časovém intervalu opakovat, nebo zda je dostatečná pouze jedna operace.

Zdroj: www.diabetes.co.uk

 

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x