Exotické plody „camu camu“ mají příznivý vliv na náš organismus

Kanadští vědci zjistili, že exotické ovoce rostoucí v amazonském pralese zlepšuje funkci metabolismu a navíc přispívá ke snížení hmotnosti.

Exotické plody „camu camu“ mají příznivý vliv na náš organismus

Z těchto důvodů se vědci domnívají, že by toto ovoce mohlo být použito v boji proti obezitě, která je spojována se vznikem a šířením diabetu 2. typu.  Plody s názvem camu camu vykazují příznivý vliv na funkci střevních bakterií a navíc pomáhají snížit inzulínovou rezistenci. Toto ovoce obsahuje vysokou hladinu antioxidantů a na hmotnost 100 g má o 20 až 30 krát více vitamínu C než například kiwi.

Výzkumný tým lékařské fakulty kanadské univerzity provedl výzkum zaměřující se na příznivé účinky plodů camu camu, přičemž k provedení osmi týdenní studie využili výzkum provedený na myších. Jedna skupina myší byla krmena vysokokalorickou stravou plnou sacharidů a druhá skupina myší dostávala plody ovoce camu camu. Skupina myší krmena exotickým ovocem vážila o 50 % méně, než myši krmené vysokokalorickou stravou, a navíc u nich došlo ke zlepšení inzulínové rezistence, snížení hladiny glukózy v krvi a zlepšení funkce střev.

Zdroj: www.diabetes.co.uk

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x