Eva Burešová stojí za svým partnerem Přemkem Forejtem v propagaci známého fast foodu. Co řekla?

Eva Burešová stojí za svým partnerem Přemkem Forejtem v propagaci známého fast foodu. Co řekla?
Eva Burešová je jednou z našich nejpopulárnějších hereček. Zdroj: užito se souhlasem FTV Prima

V posledních dnech se hojně řešilo, zda se hodí propagace známého fast food řetězce na profesionálního kuchaře, kterým Přemek Forejt je. Nejen, že to vypadá jako dobře zaplacená nabídka, ale vzbuzuje také emoce kvůli obezitě, jež je krom jiného rizikovým faktorem pro vznik cukrovky II. typu. Jeho partnerka Eva Burešová se k věci vyjádřila zcela jasně.

Přemek Forejt se na chvíli vydal mimo dráhu profesionálního kuchaře a stal se reklamním mágem. Přijal totiž nabídku na propagaci celosvětově rozšířeného fast foodu McDonald’s. Ten je přitom často spojen právě s přibýváním na váze a nízkou kvalitou jídla. Svým výběrem reklamního partnera tak všechny překvapil. Jeho přítelkyně Eva Burešová ale odráží kritiku okolí a jeho rozhodnutí nijak nesoudí. Příčinu především dětské obezity vidí jinde.

Idol všech srdcí Julia Roberts si zahrála diabetičku Shelby. Uhodnete, ve kterém filmu?

Existuje dnes vůbec někdo, kdo nepropadl kráse této herečky? Ačkoliv to o sobě může říct jen málo umělců, dnes neexistuje téměř nikdo, kdo by ji ...

„Je to fresh, mám to rád,“ zpívá

Asi by to lidi nechalo jindy chladnými, pokud by nešlo o šéfkuchaře luxusní olomoucké restaurace, která se řadí k našim špičkám. Když přijal Přemek poprvé spolupráci k propagaci této kontroverzní společnosti, nazval se kontrolorem kvality. Lidé se sice trochu podivovali, ale pravděpodobně by mu to bylo odpuštěno.

Forejtovi to však nestačilo, a tak natočil šílený, a zároveň vlastně vtipný videoklip, ve kterém například zpívá: „Yum, Yum, Yum, je to fresh, mám to rád. Burger, best best burger. Je to fresh, mám to rád, dá se na to dobře hrát… Je to cool, jsou to zvuky jako sůl…“

Forejt se také po prázdninách vrací na televizní obrazovky jako jeden z porotců kuchařské show MasterChef, kde ostře hodnotí výkony ostatních a jeho oku neujde zkrátka nic. Budou ho teď ale diváci brát vůbec vážně, až začne hodnotit výkony soutěžících? Někteří mu mohou vyčíst měřítko jeho kvality, když se upsal k něčemu takovému. A to navzdory tomu, že se již zmíněný fast food opakovaně vyjadřoval k zvyšující se kvalitě svých surovin.

Co dnes dělají hvězdy filmů Muzikál ze střední a Camp Rock? Hádejte, kdo z nich má diabetes!

Muzikál ze střední má úplně obyčejný a běžný námět. Prostředí americké střední školy, pár zapamatovatelných písniček a nenaplněnou lásku, kterou ...

Restaurace Přemka Forejta čelí posměšným reakcím

Lidé Přemka Forejta okamžitě osočili z toho, že propaguje obezitu. A zejména děti, pro které je mladý kuchař vzorem, mohou být vystaveny jejímu riziku. Jeho partnerka Eva Burešová má na celou věc vlastní názor a svého partnera brání. A to i přesto, že ona sama je v přidávání příspěvků na sociální sítě velmi opatrná a jen tak nějakou spolupráci nepřijímá. Forejt se toho ale nebojí. V posledních letech dělal reklamu i na jiné světoznámé značky. Lidé už si přitom teď neberou servítky a jeho olomoucký podnik zaplavují posměšnými recenzemi.

Ty sice vedení restaurace z internetu maže, na celkovém hodnocení jim to ale velmi škodí. Otázkou zůstává, kdo mu vlastně takovou reklamu povolil. Ačkoliv si lidé často myslí, že věhlasná olomoucká restaurace je Forejtova, není tomu tak. Je tam pouze zaměstnaný, případně v jiné formě spolupráce. Můžeme se tedy jen domnívat, že má určitý podíl na zisku, ale rozhodně není sám sobě šéfem.

Eva Burešová se svého partnera zastává

„No, je nejjednodušší v této době všechno házet na influencery, herce, zpěváky. Nezlobte se na mě, ale za obezitu dětí většinou opravdu nemohou oni, ale jejich rodiče. Za mého dětství dělal reklamu na „mekáč“ Justin Timberlake, ale rozhodnutí vzít mě tam bylo vždy na mých rodičích,“ uvedla herečka. Obezita je přitom jednou z příčin vzniku cukrovky II. typu, a nelze tak brát stravu na lehkou váhu

V dnešní době propaguje celosvětově známý fast food mnoho známých tváří, mezi nimi hned několik youtuberů. Otázkou zůstává, kde je hranice, kdy už to vlastně není korektní. Většina strávníků známý fast food někdy prostě navštíví a chutná jim tam. Hodí se ale tato forma spolupráce na kuchaře, který vládne pevnou vařečkou ve špičkové restauraci, byť se nazval kontrolorem kvality? 

Zdroj: veřejně dostupný Instagram Přemka Forejta, Viralsvet, Zpravy.aktualne, Extra

1625

Diskuze k článku