Elinor Crawley si život bez diabetu nepamatuje

Pětadvacetiletá anglická herečka Elinor Crawley, kterou znají především fanoušci televizního seriálu Vikingové, si už ani nepamatuje život bez diabetu. Ten jí byl diagnostikován v pouhých 9 letech.

Elinor Crawley si život bez diabetu nepamatuje

Její maminka spíše hádala, co by Elinor mohlo být, protože Elinor hodně pila, chodila často na záchod a byla velmi hubená. Otec ji vzal k praktickému lékaři a ten je okamžitě poslal do nemocnice na testy. Tam zjistili hodnoty glykemie přes 30 a Elinor v nemocnici zůstala. Mnoho si ze své hospitalizace nepamatuje, vybavuji si pouze obrovské množství injekcí a velkou nervozitu rodičů.
Později se pro ni aplikování inzulinu stalo každodenní rutinou.

 „Diabetes je mojí součástí, ne překážkou!“

Dříve Elinor o svém diabetu nemluvila, nechtěla být „jiná“. Později se však zapojila do kampani věnovaných cukrovce, aby si všichni uvědomili její rizika, ale zároveň pochopili, že cukrovkou vše
nekončí. Ve své vlastní kampani se snaží zlepšit péči o malé diabetiky ve školách, protože počet dětí s diabetem neustále narůstá.

Láska k herectví provázela Einor po celý život, nikdy ovšem nevěřila, že by to mohla být její opravdová práce. Od chvíle, kdy dostala inzulinovou pumpu, se jí dařilo udržet diabetes kompenzovaný, a tak jí nic nebránilo, aby se herectví začala věnovat naplno. Svůj prvotní strach ze sdělení svého zdravotního stavu vyměnila za sdílnost a uvědomila si, že lidé mají pochopení a diabetes ji o příležitost nepřipraví. Co by Elinor vzkázala svému devítiletému já? „Neboj se, kolem tebe je mnoho lidí, kteří ti pomohou. A nemoc nic nemění na tom, že můžeš dělat, co si přeješ!“

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x