Diabetické dítě ve škole

Pomalu se blíží začátek nového školního roku a s ním spojený nástup dětí do škol a školských zařízení. Pokud jste ale rodiči diabetického dítěte, jistě řešíte mnoho specifických otázek a problémů spojených s léčbou diabetu u školou povinného žáka, především pokud máte doma budoucího prvňáčka... Jak třeba zajistit podání inzulínu, kdo bude na dítě dohlížet či zda vůbec může dítě s diabetem navštěvovat družinu? Fakultní nemocnici v Motole se podařilo získat platné stanovisko MŠMT týkající se poskytování zdravotních služeb ve školách.

Diabetické dítě ve škole

Z níže uvedeného stanoviska je patrné, že se jedná o komplikovanou problematiku, která nemá snadné řešení. Ministerstvo připouští, že ve školách není dostatek odborného personálu, který by mohl zdravotní výkony jako podávání inzulínu či jiných léků kontrolovat, a proto situaci v současné době řeší společně s Ministerstvem zdravotnictví. Ze dokumentu rovněž vyplývá, že míru pomoci samotných učitelů nelze přesně definovat a záleží tak jejich dobré vůli a ochotě, jak se s rodičem diabetického dítěte domluví. MŠMT tedy doporučuje rodičům, aby se vždy domluvili s ředitelem školy či školského zařízení na podmínkách povinné školní docházky jejich diabetického dítěte. Ředitel může například určit odpovědnou osobu, která bude na podávání léků dohlížet.

Tematice  bude věnována pozornost na akci s názvem 1. český společný DiaKongres pro pacienty a lékaře, který proběhne 12. září v Praze. Více se o programu můžete dozvědět na jeho oficiálních stránkách.

Poskytovani_zdravotnich_sluzeb_ve_skolach_MSMT

Zdroj: diapozitiv.cz

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x