Tyto diety rozhodně nezkoušejte!

Tyto diety rozhodně nezkoušejte!

Hubnutí – celý tento proces se nastartoval na začátku 19. století. Každý chtěl být štíhlý, bohužel ale nešlo o snahu zlepšit své zdraví, ale pouze esteticky vypadat lépe. Přinášíme ty nejšílenější návody na hubnutí, jaké kdy svět kdy spatřil.

Je jasné, že se lidstvo snaží najít způsob, jak zhubnout co nejsnadněji, nejrychleji a hlavně bez zbytečného zapojení vlastních sil. To je asi důvod, proč mohly vzniknout tyto diety, nad kterými zůstává rozum stát, a přitom jsou některé z nich dodnes dodržovány…

1. Tasemnicová dieta

Ano i nakažení parazitem jsou někteří v honbě za štíhlosti schopni podstoupit. Při této dietě jste spolkli pilulku s boubelí tasemnice a pouze počkali, až ve vašich střevech vyroste. Potom už jste začali ztrácet kilogramy. Po dosažení požadované váhy jste si vzali tabletku na zabití parazita a museli ho vyloučit. Tasemnice ovšem nespořádá pouze energii, ale také veškeré vitaminy a samozřejmě živiny, které k životu potřebujete. I vyloučení parazita, který může dorůst až do délky 9 metrů, může být samozřejmě spojeno s komplikacemi.

2. Pilulky s arzenem

Chcete zrychlit svůj metabolismus a zhubnout několik kilogramů, aniž byste museli výrazně změnit jídelníček a cvičit? Tak takto se propagovaly pilulky, které jste denně užívali a spolu s nimi do těla dostávali velmi nebezpečný arzen. Pokud jste se navíc snažili zhubnout rychleji a překročili doporučené dávkování, riskovali jste otravu arzenem. Nejenom že jste mohli rovnou zemřít, ale zároveň se u vás mohlo projevit několik příznaků dlouhodobé otravy, mezi které patří vypadávání vlasů, bolesti hlavy a břicha, únava, změny pigmentace na nehtech či kůži a podobně.

3. Dieta s octem a vodou

Chcete působit bledě a jako z jiného světa? Pak dodržujte dietu podle lorda Byrona, který žil pouze na vodě, octu a bramborách v octu máčených. Ať vám tato dieta přijde jakkoli šílená, měla velké množství zastánců i přes své vedlejší účinky, kterými byly zvracení a průjem.

4. Fletcherismus

Vše pořádně rozžvýkat, samozřejmě přesným počtem skousnutí a poté vyplivnout. Velký hubnoucí hit na přelomu 20. století vymyslel Horace Fletcher, který vydal i přesná doporučení, kolikrát musíte sousto z různých druhů potravin skousnout. A proč byla tak oblíbená? Můžete jíst, cokoli chcete, a navíc stolici máte pouze jednou za 2 týdny a nezapáchá.

5. Dieta kajenského pepře

A další velmi jednoduchá dieta. Deset dní neděláte nic jiného, než popíjíte vodu s citronovou šťávou, kajenským pepřem a javorovým sirupem. Objednat si můžete již namíchaný koncentrát, i když je na první pohled jasné, že tato dieta rozhodně není tou správnou volbou. I dnes si tento koncentrát můžete objednat a je stále velmi populární.

6. Cigaretová dieta

Máte na něco chuť, zapalte si cigaretu! Tato dieta byla propagována ve 20. letech 20. století a kouření bylo dokonce doporučováno pro své pozitivní zdravotní účinky. Dieta byla jednoduchá, prostě čím víc kouříte, tím více zhubnete. Dnes už víme, že kouření rozhodně zdravé není. Rozhodně ale po kouření hubnout můžete, kouření zrychluje metabolismus a trávení, a pokud díky kouření onemocníte rakovinou plic, hubnutí je zaručeno.

7. Dieta vatová

Chcete mít pocit plného žaludku a přitom nepřibrat. Je tu jednoduchá rada. Jezte vatové tampony a aby měly alespoň nějakou chuť, namočte je do kávy nebo zeleninové šťávy. Tato dieta byla velmi oblíbená u modelek, které se poté často potýkaly s výraznými zdravotními problémy.

Bc. Monika Kuchtová

850

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku