DIAskupiny na FB se představují: skupina Diabetes mellitus 1. typ pro ČR a SR

V našem novém miniseriálu jsme se rozhodli čtenářům postupně představit několik nejznámějších DIAskupinek na Facebooku. Důrazně však upozorňujeme naše čtenáře, aby vždy měli na paměti, že se jedná o převážně pacientské skupiny a s případnou žádostí o radu týkající se léčby diabetu by se měli vždy obracet primárně na své ošetřující lékaře!

DIAskupiny na FB se představují: skupina Diabetes mellitus 1. typ pro ČR a SR

Skupina Diabetes mellitus 1. typ pro ČR a SR byla založena 13. října 2016 s cílem sdružit české i slovenské diabetiky 1. typu a poskytnout jim na Facebooku dostatečný prostor k vyjadřování. Členové se navzájem podporují a motivují, poskytují si cenné rady a sdílejí mnohdy až letité zkušenosti z praktického života s diabetem.

Proč se přidat do skupiny?

Skupina nyní čítá přes 4700 členů a každý den přibývají další. Mezi její členy patří vedle pacientů s diabetem 1. typu také sami lékaři, zdravotní sestry či obchodní zástupci různých firem s kompenzačními pomůckami pro diabetiky.

Členové skupiny se navzájem podporují, pořádají různé srazy a navzájem se informují o zajímavých akcích či o technologických novinkách. Dále v rámci skupiny můžete vyhledat pacientské hodnocení různých diabetologů a dalších specialistů, různé rady a tipy týkající se života s cukrovkou 1. typu, či prostřednictvím sdílení vlastního životního příběhu získat mnohdy potřebnou podporu celé komunity diabetiků 1. typu.

Skupina stále přijímá nové členy a je jedno, zda se léčíte za pomoci inzulínového pera či pumpy popř. zda využíváte glukometr či senzor pro kontinuální monitoraci glykémie.

Správci skupiny

Pavel Blaha

Zakladatel a správce skupiny

Diabetes 1. typu má od svých 6 let, tedy od roku 1984

K léčbě cukrovky využívá Free style Libre, inzulín aplikuje za pomoci inzulínového pera

 

Tereza

Správce skupiny

Diabetes 1. typu má již 13 let

K léčbě cukrovky využívá Free style Libre a inzulínová pera

 

Renáta Hrušková

Správce skupiny

Diabetes má 32 let

K léčbě cukrovky využívá Free style Libre a inzulínová pera

 

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x