-- reklama --

DIAskupiny na FB se představují: skupina CUKROVKA

DIAskupiny na FB se představují: skupina CUKROVKA

V našem novém miniseriálu jsme se rozhodli čtenářům postupně představit několik nejznámějších DIAskupin na Facebooku. Důrazně však upozorňujeme naše čtenáře, aby vždy měli na paměti, že se jedná o převážně pacientské skupiny a s případnou žádostí o radu týkající se léčby diabetu by se měli vždy obracet primárně na své ošetřující lékaře!

Skupina vznikla v lednu roku 2015 a původně byla určená pouze pro osoby s diabetem 2. typu. Nyní má skupina přes 4200 členů z řad česky a slovensky mluvících diabetiků převážně z Čech, Slovenska a dalších evropských zemí jako je např. UK, Německo, Rakousko či USA. Do skupiny se mohou přihlašovat další noví členové, kteří musí ovšem nejdříve odpovědět na tři vstupní otázky, aby byli do skupiny přijati.

I když ve skupině nadále převládají osoby s diabetem 2. typu, ostatní typy diabetu jsou v ní již také zastoupeny.

Charakteristika skupiny

Členové v rámci skupiny sdílí informace a zkušenosti o cukrovce a snaží se také vyvracet různé nepravdivé mýty spojené s tímto onemocněním. Můžete v ní nalézt také informace týkající se toho, na jaké kompenzační pomůcky mají diabetici v ČR či SR platný nárok.

Hlavním cílem skupiny je šíření pravdivých informací o diabetu, popis běžného života s diabetem včetně různých problémů či komplikací a také edukace jak samotných diabetiků, tak i jejich rodinných příslušníků. Členové mezi sebou sdílejí různé zkušenosti i informace a navzájem se podporují a motivují.

Správce

Ivan Studenič

Ivan Studenič

Diabetes 1. typu má již 48 let

Nyní využívá k léčbě diabetu jak inzulínovou pumpu, tak pera pro případné dopichování inzulínu

 

 

874

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku