DIAskupiny na FB se představují: Diabetes mellitus I a II (CZ/SK) Posilování a sport všeobecně

V našem novém miniseriálu jsme se rozhodli čtenářům postupně představit několik nejznámějších DIAskupin na Facebooku. Důrazně však upozorňujeme naše čtenáře, aby vždy měli na paměti, že se jedná o převážně pacientské skupiny a s případnou žádostí o radu týkající se léčby diabetu by se měli vždy obracet primárně na své ošetřující lékaře!

DIAskupiny na FB se představují: Diabetes mellitus I a II (CZ/SK) Posilování a sport všeobecně

Skupinu Diabetes mellitus I a II (CZ/SK) Posilování a sport všeobecně založil v roce 2015 Matěj Jureček jako prostor, kde mohou sportovně založení diabetici sdílet své zkušenosti spojené s dobrou kompenzací diabetu během sportovní aktivity i krátce po jejím ukončení. Členové skupiny mezi sebou sdílí praktické informace týkající se jednotlivých sportů či posilování, doporučují si různé sportovní techniky či hodnotí zkušenosti s některými typy diet či výživových doplňků.

V současnosti má skupina kolem 1 200 členů a je otevřena dalším zájemcům. Jak sám Matěj Jureček uvádí: „Největší přínosem je pro mě především vědomí toho, že když si s něčím nevím rady, vždy se mám v rámci dia-komunity koho zeptat“.

Správce skupiny

Matěj Jureček

  • Diabetes 1. typu mu byl diagnostikován v roce 2015
  • K léčbě diabetu využívá inzulínová pera a glukometr
Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x