Diakamínek trefil zasněžené hory

Tedy plánovat umí předsedkyně spolku Diakamínek skvěle. V parném létě určit termín na víkendovku s lyžemi jde snadno. Poupravíme-li hlášku z filmu Rozmarné léto: „Tento způsob zimy zdá se mi poněkud nešťastným..“, bylo při letošním počasí a sněhové nadílce až nemožné se trefit. Přesto se to povedlo a víkendová akce 17. – 19. ledna v Orlických horách byla skutečně lyžařská.

Diakamínek trefil zasněžené hory

Sešli jsme se v hojném počtu 50ti účastníků v Olešnici na chatě Juráška. Při příjezdu jsme všichni žertovali, protože namísto sjezdových lyží by bylo vhodnější přibalit turistickou obuv či kola. Po sněhu nikde ani památky, jako pozdní podzim. Nakonec nás všechny uklidnil pohled na bílou sjezdovku s umělým zasněžováním.

Jako vždy se sešla skvělá parta lidí. Děti si zvolily vlastní program – celým pobytem se prolínal kultovní film Star Wars v čele s příběhem Skywalkera. Holčičky si užívaly při hře na kosmetický salon či zbudovaly kynologickou stanici a probíhal i opravdový výcvik pejska.

V sobotu ráno jsme se všichni vydali na sjezdovku jen pár kroků od chaty. Sněhové podmínky byly dobré a lyžování, procházku, i sjížděním místního kopce na kluzácích jsme si skvěle užili. V podvečer nám vládce Orlických hor Rampušák ukázal, jak vypadá opravdová zima. Na nedělní den nám přichystal sněhovou peřinu a my si konečně mohli užít tu pravou zimu.

Víkend se nám skvěle vydařil, děti opět poznaly, že na cukrovku nejsou samy! Rodiče si vzájemně sdělili zkušenosti a poznatky s léčbou cukrovky, které jsou k nezaplacení. (Jen pro zajímavost, nejmenší glymča naměřená během pobytu byla 2,3).

Děkujeme majitelům chaty, instruktorovi lyžování Ondrovi i všem účastníkům za nezapomenutelný víkend plný smíchu a dobré nálady. Pokud by vás zajímaly naše další aktivity a chtěli byste se k nám přidat sledujte Diakamínek na FB stránkách nebo přímo na našem webu www.diakaminek.cz.

Veronika Vrátná, Diakamínek

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x