Diabulimie: “Hlas v mé hlavě mi říkal, že inzulin nepotřebuji.”

Diabulimie je problém, o kterém se v souvislosti s léčbou diabetu příliš často nemluví. Jedná se přitom o poruchu, která může mít vážný dopad na organismus.

Diabulimie: “Hlas v mé hlavě mi říkal, že inzulin nepotřebuji.”

Lidé potýkající se s diabulimií si záměrně neaplikují inzulin k jídlu, aby se jim snáze podařilo v důsledku hyperglykemie a absence inzulinu zhubnout. Toto počínání ovšem zvyšuje hladiny glykemie a z dlouhodobého hlediska vede k rozvoji dalších zdravotních komplikací. Dvaadvacetiletá Gwen Edwards z Walesu, která působí jako asistentka pedagoga se s touto poruchou potýkala a zná tedy její nebezpečí. Před pěti lety se rozhodla se diabulimií bojovat. „Hlas v mé hlavě mi tehdy říkal, že inzulin nepotřebuji. Přitom je to pro diabetika životně důležitý lék. Nemoc měla dopad také na vztah s mými rodiči. Moje máma mě se strachem budila několikrát za noc, jen aby zkontrolovala, zda je vše v pořádku a já jsem živá, “ přiznává Gwen. Upozorňuje také, že je důležité o této poruše stravování více informovat a vysvětlit diabetičkám, že diabulimie opravdu není tou správnou cestou k vysněné figuře.

Zdroj: diabetes.co.uk

Podrobný článek o diabulimii pro DIAstyl sepsala as. MUDr. Alena Lambertová z Centra poruch příjmu potravy a můžete si ho přečíst zde.

 

 

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x