Aromaterapie pro zimní relax diabetiků bez zbytečných zdravotních komplikací
Diabetičky by se měly mít na pozoru před hloubkovým peelingem! Jak o pokožku pečovat šetrně?
Zdroj: Shutterstock
Léčíte se s diabetem a nechcete používat běžné peelingy, protože si myslíte, že mohou nepříznivě ovlivnit funkce vaší citlivé a už tak strádající pokožky? Objevte společně s námi šetrné možnosti odstranění odumřelých kožních buněk!
I ženy s diabetem chtějí být krásné! Toužíte po pevné pleti bez vrásek a viditelné únavy? Kosmetická rutina, která zahrnuje zejména používání přírodních prostředků k peelingu pokožky, může být dobrou volbou právě pro vás. Na jaké produkty vsadit?
Proč používat peeling?
Působení vnějších vlivů (přílišné horko, vítr, mráz, znečištěné životní prostředí) nebo sprchování tvrdou vodou – to vše vede ke zmatnění pleti a ucpávání kožních pórů. Abyste tedy udrželi svou kůži hebkou a krásnou, je potřeba se o ni pravidelně starat pomocí peelingu a odstranit odumřelé kožní buňky. U suché a citlivé pokožky, kterou disponují právě i diabetici, se doporučuje provádět toto ošetření pouze jednou týdně. Časté používání peelingových přípravků totiž může vést k oslabení epidermis (první vrstva lidské pokožky) a narušení hydrolipidového filmu, který chrání kůži před vnějším působením.
Co nabízí peelingy a jak fungují?
Peeling je nezbytný k odstranění odumřelé kůže. Pokožka po něm může lépe dýchat a buňky se rychleji regenerují. Mnoho žen má ale tendence tento poměrně důležitý krok kosmetické rutiny přeskakovat. Kromě toho, že exfoliace pleť prozáří, podpoří také účinnost hydratačních a výživných krémů či sér, které používáte. Ty totiž snadněji pronikají do pokožky. Současně pozitivně ovlivníte i krevní mikrocirkulaci. Její rozproudění je důležité hlavně z důvodu dobré výměny kyslíku, živin, hormonů a odpadních látek v kůži, která pak bude po tomto ošetření hezčí a pevnější.
Aromaterapie má pozitivní vliv na psychiku a celkové zdraví diabetiků. Co byste měli vědět před jejím použitím?
Pokud se chcete věnovat aromaterapii celkově nebo vás zajímají pouze studie, které se zaobírají esenciálními oleji a jejich vlivem na diabetes, ...
Enzymatický peeling je vhodný pro diabetičky
Pro ženy s diabetem je obecně důležité používat velmi jemný peeling, který nevyvolá podráždění pokožky. Pakliže máte citlivější pleť mohou být dobrými pomocníky tzv. enzymatické peelingy, které jsou vyrobené z rostlinných enzymů pocházejících z ovoce (třeba papáji, ananasu, dýňové dužiny), zeleniny nebo kvasinek. Jsou k pokožce daleko šetrnější než chemické nebo hloubkové peelingy a odstraňují nečistoty i odumřelé kožní buňky pouze z povrchu pokožky. Díky používání tohoto druhu peelingů je pleť lépe okysličená.
Pravidelné používání enzymatického peelingu pomůže redukovat vrásky, vyrovná barevné nesrovnalosti pleti a působí pozitivně i proti vzniku černých teček.
Jak se starat o diabetickou pleť a jaký peeling vybrat?
Zvolit ten správný peeling může být skutečný oříšek, a to obzvlášť pro diabetičky. Zároveň je potřeba dodržovat pár důležitých kroků, které též napomohou k zdravé pokožce. A to včetně vyváženého jídelníčku (dostatek ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků a podobně). Ten má na pleť totiž větší vliv, než si myslíte. Čím dalším se řídit?
-
Mějte pod kontrolou hladinu glukózy. Diabetici s dlouhodobými hyperglykémiemi mívají sušší pokožku a tedy i menší schopnost ochrany před škodlivými bakteriemi. Předejdete tak riziku infekce.
-
Udržujte pokožku čistou a suchou.
-
Vybírejte si jemné peelingy na bázi rostlinných enzymů, třeba těch z tropického ovoce. Pořídíte je v prodejnách přírodní kosmetiky nebo na e-shopech. Záleží jen na vás, zda dáte přednost lokálním kosmetickým značkám, nebo sáhnete po těch zahraničních. Vždy však důkladně prozkoumejte jejich složení, aby bylo co nejpřírodnější.
-
Vyhněte se hloubkovým a chemickým peelingům.
-
Dobře vyživujte pokožku kvalitními pleťovými mléky a krémy. Pokud ji dostatečně nehydratujete, budete mít tendence k jejímu škrábání, což umožní snadnější pronikání infekcí.
Prášek z moringy olejodárné je nově objevený hit v doplňkové léčbě diabetu!
Moringový prášek je oblíbenou součástí zdravého stravování. Je bohatý na minerály (vápník, draslík, železo, hořčík ) a vitamíny A, C, E. Obsahuje ...
Na co by měly myslet diabetičky při výběru peelingu?
Jemný peeling je zdravotně nezávadný. Střední a hluboký peeling musí provádět odborník na dermatologii. Pro lidi s cukrovkou a srdečními problémy se hluboký peeling nedoporučuje. Pokud máte citlivou pokožku, používejte jemné peelingy a exfolianty, které nezasahují do vrstvy epidermis. Agresivnější formy peelingu by neměli používat ani lidé s ekzémem nebo lupénkou. Některé složky komerčních peelingů mohou působit podráždění citlivé pleti. Vždy dobře zkontrolujte složení a volte spíše přírodní, nejlépe certifikované produkty.
Zdroje: diabetes.org/, ncbi.nlm.nih.gov/, advanced-dermatology.com.au/
941