Děti bojovaly o poklad pevnosti Boyard

Napínavá celotáborová hra na motivy soutěžního pořadu Pevnost Boyard čekala letos na účastníky letního dia tábora Klubu mladých diabetiků. Ten se konal od 15. do 22. července na horské chatě Bílá v Beskydech.

Děti bojovaly o poklad pevnosti Boyard

Kromě dětí a mladistvých s diabetem I. typu se tábora tradičně mohli zúčastnit také jejich „ne-dia“ kamarádi. Letos poprvé pak přijeli na tábor i dětští kardiaci. Všichni společně se nadšeně pustili do boje o poklad, který ukrývala pevnost Boyard a střežily dravé šelmy.

Táborníkům, rozděleným na základě jejich věku do čtyř soutěžních týmů, pomáhal svými nápovědami pověstný otec Fouras. Roli Paklíčů pak převzali vedoucí a instruktoři, kteří soutěžící po celou dobu doprovázeli. Účastníci her byli za své výkony v jednotlivých soutěžích průběžně odměňováni soutěžními klíči, diplomy a cenami. Ve finále celotáborové hry pak tyto klíče použili k odemknutí truhly s pokladem.

Každý táborový den začínal klasickou rozcvičkou a pak již na táborníky čekaly zajímavé výzvy a disciplíny. Největší úspěch sklidil orientační běh na čas a také výroba mandal z písku. Nechyběl ani táborák a celodenní výlet. Na táborníky po celou dobu pobytu dohlížel lékař a zdravotní sestra a velká pozornost byla věnována i edukaci. Letošní dia tábor si všichni účastníci velmi užili a také si díky němu mohli najít nové kamarády. Více informací o každoročním dia táboře Klubu mladých diabetiků můžete najít na webových stránkách diavylety.cz.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x