Deník diabetika: Kateřina Fortelková na konferenci mezinárodní diabetické federace

Deník diabetika: Kateřina Fortelková na konferenci mezinárodní diabetické federace
Mezinárodní konference v Bruselu Zdroj: se svolením autorky Kateřiny

Tento rok se v Bruselu událo setkání mladých lídrů mezinárodní diabetické federace. Cílem setkání bylo vymyslet projekty, které by pomohly diabetikům a následně na nich pracovat. Českou republiku reprezentovala Kateřina Fortelková s projektem Cukrovka bez obalu. Ráda by se s vámi podělila o svou zkušenost a řekla vám, jaké témata se teď v diabetu řeší na mezinárodní úrovni.

Před tím, než se pustím do toho, co jsme na setkání řešili a s jakými jsme přišli výsledky, chtěla bych říct, že to byl nádherný zážitek. Proč? Být na jednom místě s mladými diabetiky z celé Evropy, kteří chtějí pomáhat, bylo úžasné.

Každý přispíval diabetické komunitě ve své zemi, a každý to dělal s vášní. 

Bylo to pro mě hodně emoční. Sedět u stolu s ostatními diabetiky, dostat nezvážené jídlo plné sacharidů a vidět, jak všichni něco mačkají do pumpy nebo natahují pera. Všichni odhadovali svou porci stejně jako já. Přišla jsem si najednou tak pochopená. Cítila jsem se jako mezi svými lidmi, kteří řeší stejné problémy.

Připraveni na vymýšlení projektů | zdroj: se svolením autorky Kateřiny Fortelkové

Co jsme řešili?

Důvod, proč jsme se sešli, byl jasný. Vytvořit projekty na pomoc diabetikům. Společným prvkem měl být znak modrého kruhu a sjednocení diabetiků #UniteForDiabetes. Znáte znak modrého kruhu? Jedná se o celosvětové univerzální logo diabetu a je symbolem jednoty.

Po velmi intenzivní spolupráci nás čekalo prezentování našich nápadů. Náš tým se zaměřil na masivní osvětu diabetu mezi běžnou populací. Jiné týmy se zaměřili například na osvětu na sociálních sítích nebo podporu nově diagnostikovaných diabetiků při záchytu. Všechny plány byly skvělé a promyšlené. 

Mezinárodní znak diabetu

 

Modrý kruh použitý pro akci v Bruselu

 

Prezentování nápadů | zdroj: se svolením autorky Kateřiny

Deník diabetika: Cukrovku mi pomáhá zvládnout několik jednoduchých pravidel

1. Nezazlívat si vše, co se nepodaří Ve vztahu s diabetem je těžké být k sobě hodní a laskaví. A ba naopak – je snadné sklouznout k myšlenkám, ...

Přednášky

Na programu byly také přednášky. Učili jsme se, jak pořádat akce pro diabetiky, jak správně komunikovat nebo přednášet. Cílem bylo připravit nás na to, abychom nápady vytvořené v Bruselu mohli zrealizovat. 

Přednáška | zdroj: se svolením autorky Kateřiny Fortelkové

Jak to pokračuje?

Po návratu z Bruselu pořádáme pravidelné online setkání a pracujeme na našich nápadech. Doufám, že se nám podaří naše plány uskutečnit a pomůžeme tím mnoho diabetikům.

Jsem pyšná, že mohu být jedním z mladých lídrů IDF.

Zdroj: autorka vycházela z vlastních zážitků a zkušeností

1044

Diskuze k článku