-- reklama --

Deník diabetika: Jak jsem šla na tetování a bláhově si myslela, že bude poslední

Deník diabetika: Jak jsem šla na tetování a bláhově si myslela, že bude poslední
Motiv slunce pro mě má speciální význam Zdroj: Se souhlasem Jitky Kužílkové

Pokud vás láká tetování a jste diabetik, přečtěte si příběh naší bloggerky Jitky, která rozhodně neskončila u prvního. Co doporučuje a na co si dát pozor?

Téma tetování s sebou přináší mnoho otázek. O to víc, pokud jste diabetik a po nějakém obrázku pod kůží se poohlížíte. Je diabetes překážkou v návštěvě tetovacího salonu? Jak zvládnout průběh hojení bez komplikací? Musím mít kompenzovaný diabetes, když chci tetování? Pokud vám podobné otázky lítají hlavou jako racci nad mořem, začtěte se do následujících řádků. Najdete tam můj příběh vepsaný pod kůži. A to doslova.

Všechno je jednou poprvé

Píše se začátek roku 2015 a spolu s mužem vcházím do tetovacího salonu. Pod stromečkem našel poukaz na tetování, které si tolik přál. A protože jsme parťáci, a mé srdce po obrázku touží již několik let, jdu do toho s ním. Za pár hodin odcházím s další položkou na svém seznamu přání, kterou si můžu odškrtnout – první tetování. Mé životní motto mám navždy vepsáno pod kůží. Byla jsem přesvědčena, že bude jediné…

Důvěřujte klasickému medu. Posiluje srdce i imunitu

Diabetici by se doslazování pokrmů měli vyhýbat co možná nejvíce. Někdy to však prostě nejde a potřebujeme si život trošku osladit. Než po ...

Z výstavy pod strojek

Je letní den. Vcházím do jedné pražské kavárny pod Vyšehradem, kde má moje známá výstavu obrazů. Eliška mi nadšeně vypráví nejen o obrazech, ale i o tom, jak touží začít s tetováním. A já se tomu nedivím, její kůže by mohla vyprávět příběhy. A tak se stane, že v létě roku 2019 sedím v jejím čerstvě otevřeném tetovacím studiu v srdci Litomyšle. Strojek mi tančí na ruce a vpisuje do ní luční květy, které miluju v každé podobě.

Netradiční suvenýr

Kalendář hlásí červenec 2022. Nasávám prázdninovou atmosféru a bloumám zapadlými uličkami města Split. Je parné odpoledne a já hledám kavárnu, která by uspokojila moje náročné, kávu milující chuťové pohárky. Procházím kolem výlohy tetovacího salonu a v tu chvíli mi proletí hlavou myšlenka. Malé tetování – jako suvenýr a památka na teplé slunce a nekonečné moře.

Zasměju se tomu praštěnému nápadu a usedám nad hrnkem kávy. O pár dní později jdu uličkami města Omiš a mířím na konkrétní adresu. “Do you have time for a small tattoo,” ptám se. Během 20 minut odcházím se symbolem slunce a moře, které mi připomíná nejen bláznivý nápad během prázdnin v Chorvatsku, ale taky to, co mám nejraději. Teplé slunce vytahující pihy, vlasy tvrdé jako skála od soli a řádění ve vlnách.

Všichni máme druhý mozek, který se nachází ve střevech: Ovlivňuje naši náladu i to, jak se cítíme

„Tito lidé se vyhýbají, velmi často pod vlivem ne vždy pravdivých informací, konzumaci všech mléčných výrobků. Mnozí z nich ale dobře tolerují ...

Narozeninový dárek, jak má být

O tom, že neplánované akce jsou nejlepší, jsem se přesvědčila před měsícem v tetovacím salonu v Chorvatsku. A stvrdila to o měsíc později v tetovacím salonu v srdci Olomouce. S kamarádkou a jejím 1,5letým prďolou vcházíme na recepci a ladíme náš společný motiv – kávičku. Protože káva je láska. O tomhle jsme vtipkovaly tak dlouho, až jsme jednou lehce ovíněné zamluvily termín. Během půl hodinky máme na ruce malý motiv kávového hrníčku. Každá navíc o malý detail jiný a jedinečný.

Káva je láska

Je 3. března letošního roku a kruh se uzavírá. Procházíme historickým centrem Litomyšle a stoupáme do nejvyššího patra jedné z historických budov. Ve dveřích nás vítá Eliška. Tušíte správně, je to ta Eliška z výstavy, která mi tetovala luční náramek. Tetování si tentokrát přál muž. A jestli jste si mysleli, že já jsem se jen dívala, tak mě vůbec neznáte. Na místě jsme vymysleli párový motiv – kávové zrno z našich otisků prstů. Muž jej má v kruhu z listů kávovníku, já jej mám naopak v půlkruhu. Motiv stejný, a přesto každý jiný, tak jako každý z nás.

Možná teď máte chuť zvednout telefon a zamluvit si nejbližší termín v tetovacím salonu. A kdo jsem já, abych vám to rozmlouvala… Než tenhle krok ale uděláte, mějte na paměti několik zásad, které pomohou s hladkým průběhem.

  • Zjistěte si o tetovacím salonu nějaké informace. Hygiena je základ, aby celý proces včetně hojení proběhl bez problémů. Zvlášť u nás diabetiků. Možná si teď říkáte, že to sedí od člověka, který vešel do tetovacího salonu v cizí zemi a nechal si namalovat obrázek pod kůži. Takže pro ujasnění, i v cizí zemi jsem si o salonu zjistila recenze a veškeré informace, které byly dostupné.
  • Stejně tak je dobré, aby tatér věděl o tom, že jste diabetik.
  • Výběr místa tetování není rovněž radno podcenit. Vyhněte se místům, která jsou pro nás diabetiky citlivá. V mém případě jsou to nohy.
  • A v neposlední řadě vše konzultujte s lékařem a před samotným randíčkem se strojkem mějte kompenzovaný diabetes. I tahle drobnost může rozhodnout o tom, jaký průběh bude mít tetování a jeho následné hojení.

A jestli vás zajímá, jestli letošní tetování bylo poslední, tak aktuálně z našeho fialového gauče v obýváku to vidím, že ano. Jaká bude realita za pár měsíců či let, to se nechám(e) překvapit…

Zdroj: Jitka Kužílková

19103

Diskuze k článku