Den zdraví již tuto sobotu nabídne poradny, workshopy i ochutnávky

Den zdraví již tuto sobotu nabídne poradny, workshopy i ochutnávky

Již třiadvacátý DEN ZDRAVÍ společnosti STOB proběhne tuto sobotu 19. října od 10 do 16 hodin tradičně v budově ZŠ Rakovského v Praze - Modřanech. Vstup je jako vždy zdarma, zatímco program je stále bohatší. Podívejte se, na co všechno se můžete těšit.

Co vás čeká na Dni zdraví?

Tento den je určen všem, kteří chtějí žít zdravě a bez nadbytečných kilogramů. Těšit se můžete na pestrou nabídku pohybových aktivit, odborná poradenství a měření, praktické workshopy,
ochutnávky a diskuse s odborníky. Spočítat si můžete svůj osobní index zdraví s cílem být každým rokem o stupínek zdravější.

Pohybové aktivity: Pohybové lekce budou probíhat po celý den, z široké nabídky si vyberou začátečníci i pokročilí.

Poradny, odborné služby, měření: Nehledejte na své potíže laická řešení, ale využijte péče kvalifikovaných odborníků.

Workshopy: Chcete začít s hubnutím a uspět? Zajímáte se o různé výživové směry? Navštivte některý z praktických workshopů vedených zkušenými lektorkami STOBu.

Diskuse s odborníky, kvíz a tombola, jóga smíchu: Na tradiční poobědové diskusi se budete moci zeptat MUDr. Julie Černohorské (žilní poradna), PhDr. Ivy Málkové, prof. Ing. Jany Dostálové, CSc., a dalších odborníků na cokoli, co vás ohledně hubnutí a zdravého životního stylu zajímá. Následovat bude zábavný interaktivní kvíz a tombola o hodnotné ceny. V závěru se zasmějete s Petrem Fridrichem.

Prodejní výstava s ochutnávkami: V průběhu celého Dne zdraví budete moci ochutnat i zakoupit mnoho potravin a pomůcek, které vám usnadní cestu ke zdravému životnímu stylu.
Pitný režim po celý den zajišťuje AquaLife Institute, jehož hlavním posláním je zlepšit pitný režim a s ním i kvalitu života široké veřejnosti.

 

 

Praktické informace

Co budete potřebovat?

Chcete-li si zacvičit, vezměte si s sebou sportovní oděv, obuv vhodnou do tělocvičny a cvičební podložku či větší ručník.

Musíte se předem hlásit?

Kapacita workshopů je omezena a je třeba se předem registrovat na stránkách www.stob.cz. Na ostatní akce není třeba předchozí registrace.

Jaké je vstupné?

Vstup na Den zdraví je zdarma. Organizaci celého dne však můžete ocenit dobrovolným příspěvkem dle svého uvážení. Vstup na workshopy je za symbolických 100 Kč.

Jak se na Den zdraví dostanete?

Spojení do ZŠ Rakovského je možné tramvají č. 17 do stanice U Libušského potoka nebo autobusy – č. 139 a 150 ze stanice metra „C“ Kačerov, č. 190 ze stanice metra „B“ Smíchovské nádraží – do
stanice Tylova čtvrť a odtud pět minut pěšky směrem do sídliště.

Další informace o Dni zdraví získáte na www.stob.cz nebo na tel. čísle 776 871 322.

Nabídka workshopů

Praktické workshopy aneb přijďte si to prostě zažít! Nenechte si ujít tři praktické workshopy, kterými vás provedou naše „STOBí“ lektorky.

Zaostřeno na výživové mýty

10.30 – 11.15 / Ing. Lenka Vymlátilová
Bez lepku, bez mléka, novodobé proteinové šílenství, posedlost éčky? Výživových směrů a mýtů je celá řada, jak se v nich vyznat? Uděláte si v tom jasno jednou provždy!

Jak začít hubnout a být v tom úspěšný?

11.30 – 12.15 / Mgr. Petra Mocová
Ochutnejte atmosféru kurzů zdravého hubnutí se STOBem, které pořádáme po celé ČR úspěšně již 30 let. Naučíte se, jak si správně stanovovat cíle a jak jich co nejpříjemnější cestou dosáhnout. Vyzkoušíte si zážitkovou techniku, díky které nahlédnete do budoucnosti, a zjistíte, jaké to bude, až docílíte vysněné váhy.

Jak se zastavit po jednom čtverečku čokolády?

Vyzkoušejte si revoluční přístup mindfuleating
15.00 – 15.45 / Mgr. Petra Mocová
Ochutnejte atmosféru kurzů zdravého hubnutí se STOBem, které pořádáme po celé ČR úspěšně již 30 let. Naučíte se, jak si správně stanovovat cíle a jak jich co nejpříjemnější cestou dosáhnout. Vyzkoušíte si zážitkovou techniku, díky které nahlédnete do budoucnosti, a zjistíte, jaké to bude, až docílíte vysněné váhy.
Pozor, workshopy mají omezenou kapacitu, a proto je třeba si místo předem rezervovat na www.stob.cz.

Poradny, odborné služby, měření a váš osobní index zdraví

Analýzy, měření, testování, kvalifikované odpovědi a cenné informace najdete ve třinácti odborných poradnách.

 1. STOB – analýza složení těla, poradenství ohledně hubnutí a test zdatnosti
 2. OB klinika – poradenství nejen v problematice bariatrie
 3. Chodím zdravě – vyšetření nožní klenby
 4. Centrum pro závislé na tabáku – poradenství ohledně odvykání kouření
 5. Mammahelp – prevence karcinomu a samovyšetření prsu
 6. DIAvize – měření glykemie a prevence cukrovky
 7. NeoVize – měření zraku
 8. Žilní poradna – poradenství a prevence chronických onemocnění žil
 9. Odborníci z 3. lékařské fakulty – správná péče o vaše zuby
 10. Loono – poradenství a prevence kardiovaskulárních onemocnění
 11. Státní zdravotní ústav – správné mytí rukou
 12. Státní zdravotní ústav – v čem nám škodí nadměrný příjem soli a jak se mu vyhnout?
 13. Diagnostika pohybem s Olgou Chválovou – trápí vás klouby či záda? Na letošním Dnu zdraví můžete své problémy zkonzultovat s PaedDr. Chválovou, CSc., odbornicí na cvičení při problémech s pohybovým systémem, v půlhodinových blocích zaměřených na tyto problémové oblasti:
  11.00 – 11.20 ramena
  11.30 – 11.50 krční páteř
  12.00 – 12.20 bederní páteř
  12.30 – 12.50 kyčelní klouby
  13.00 – 13.20 kolenní klouby
  14.30 – 14.50 vadné držení těla
  Na konzultacích se dozvíte, co se na vašich problémech podílí, a naučíte se vhodné cviky. Konzultace se provádí v malých skupinách do maximálně šesti osob. Na konzultace je potřeba se přihlásit (u stánku STOB).

Testy zdatnosti

V průběhu dne budou probíhat v tělocvičnách a u stánku STOBu i jednoduché testy zdatnosti.

Index zdraví

Z výsledků naměřených v určitých odborných poradnách a z testů fyzické zdatnosti snadno spočítáte svůj osobní index zdraví. Pokud nebudete s výsledky spokojeni, přijďte na stánek společnosti STOB, kde vám poradíme s dalšími kroky.

262

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku