Dcera Kate Moss na přehlídce předvedla svou pumpu

Dcera Kate Moss na přehlídce předvedla svou pumpu

Mít diabetes není nic, za co by se měl člověk stydět. Své o tom ví i Lila Moss (18), začínající modelka a dcera supermodelky Kate Moss, která minulý týden během módní přehlídky sklidila zasloužený potlesk za to, že se nebála vedle modelů světoznámých značek ukázat také svou inzulinovou pumpu.

Lila Moss se potýká s diabetem 1. typu a hladinu své glykémie koriguje za pomoci inzulinové pumpy Omnipod, kterou hrdě prezentovala na přehlídce světových značek Fendi x Versace. Toto gesto ocenili nejen účastníci samotné show, ale i její fanoušci na sociálních sítích, kteří se často sami s cukrovkou léčí a tento krok vnímají jako velmi pozitivní a přínosný pro celosvětovou komunitu diabetiků.

Lila v loňském roce veřejně oznámila, že má diabetes 1. typu a v rámci osvětové činnosti by chtěla širokou veřejnost co nejvíce o této nemoci informovat. Fanoušci si její pomoci cení a na sociální síti jí například nechali tento vzkaz: „Děkuji ti, že neskrýváš svou cukrovku – jsi skvělá!“. Další fanoušek pak ocenil její otevřenost: „Miluji tvou inzulinovou pumpu a obdivuji, jaký pozitivní příklad všem ostatním dáváš.“

Zdroj: diabetes.co.uk, foto: Shutterstock

641

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku