Další zákazy kvůli obezitě a cukrovce

V rámci prevence dětské obezity a diabetu britská vláda rozhodla, že reklamy týkající se propagace nezdravých jídel budou v televizi a rozhlase zakázány až do 21 hodiny večerní.

Další zákazy kvůli obezitě a cukrovce

V Británii jsou již nyní zcela zakázány reklamy tohoto typu v pořadech pro děti, nicméně vláda se i tak domnívá, že je třeba přistoupit k razantnějšímu omezení reklam propagujících jídla s vysokým obsahem tuků a sacharidů. Jedná se tak o jeden z dalších kroků, kterými britská vláda bojuje proti dětské obezitě a šíření cukrovky 2. typu. Je nutno dodat, že do reklam propagujících nezdravá jídla je ročně investováno 143 milionů liber, zatímco do reklam propagujících zdravý životní styl putuje ročně pouhých 5 milionů liber.

Jak jedí děti zmanipulované reklamou?

Studie provedená v loňském roce ukázala, že děti od šesti let, které sledují v televizi reklamu na nezdravé potraviny po dobu pouhého jednoho týdne, mohou každoročně spotřebovat o 18 000 zbytečných kalorií navíc. Ovšem vzhledem k tomu, že děti a mladiství tráví méně času u televize, ale více času u počítače, bude zřejmě zapotřebí tyto preventivní kroky rozšířit také na další média.

Zdroj: www.diabetes.co.uk

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x