Cukříci v Orlických horách hráli ruletu a vypustili balónky

Rok se s rokem sešel a my, rodiče diabetických dětí, jsme se 26. září opět vypravili spolu se svými ratolestmi na sportovně edukační pobyt. Tentokrát jsme vyměnili lokalitu a vydali se do Deštného v Orlických horách. Moc jsme se na sebe navzájem těšili.

Cukříci v Orlických horách hráli ruletu a vypustili balónky

Ve středu po příjezdu jsme se rozdělili do chatek, obhlédli jsme si okolí a začali jsme se seznamovat s programem letošního pobytu. V horské chatě RADOST nám uvařili výbornou uvítací večeři. Letošní rok se nesl v duchu „Casina Las Vegas“. Každé z dětí obdrželo sáček se „startovací sadou“ herních žetonů. Další pak mohly získat za splněné úkoly a naměřené glykemie.

Ruleta se roztáčí

Další den se začalo hrát. Děti si poprvé zatočily ruletou, při níž mohly získat žetony do svých sáčků a proběhly první soutěže. Po jejich vyhodnocení jsme se připravili na start stopovací hry, kterou mezitím připravila část rodičů. (Ještě jednou touto cestou děkujeme hlavnímu organizátorovi – Milanovi za velice vydařenou a nápaditou cestu.) Na trase byla řada úkolů a v cíli nás čekal Adventure minigolf, při němž jsme se moc nasmáli. Děti si také vyzkoušely jízdu na zapůjčených kolech na pumpdráze. Autobusem jsme se pak vrátili zpět k chatkám, kde už na nás čekala večeře a hlavně velice zajímavé povídání.

Horké technologické novinky

Přijel za námi totiž pan Petr Mlejnek, dospělý diabetik, který plnohodnotně využívá nové technologie při měření glykemií pomocí nového typu senzoru, který se na český trh dostane v průběhu měsíce října. Pro všechny z nás bylo zajímavé slyšet, jaké to je, sžít se s cukrovkou jako dospělý, který je zodpovědný sám za sebe. Ne tak, jak jsme zvyklí u dětí, kdy péči o cukrovku automaticky přebírají rodiče. I tady bych chtěla opět Petrovi moc poděkovat, že si našel čas a přijel za námi.

Na Masarykovu chatu

Páteční ráno nás přivítalo sice mrazivě, ale sluníčkem. Hned po snídani jsme vyrazili auty na druhý konec Deštného a odsud jsme se vydali na pěší výlet směrem k Šerlišskému Mlýnu. Po vydatném obědě nás čekal další výstup k vrcholu Šerlichu – k Masarykově chatě. Tady jsme si dopřáli zasloužený odpočinek na sluníčku a po chvílích oddechu nás čekal ještě jen vrchol a to Deštná.

Den plný sportu a noční výprava

Na sobotní dopoledne jsme měli tradičně připraveno vypouštění balónků se vzkazy a hned poté jsme se vydali do nedalekého bazénu. Následovala návštěva přilehlého hřiště, kde jsme si zahráli společně opět několik her a soutěží. Zahráli jsme si líný tenis a kluci se vyřádili na trampolíně. Postavili jsme si dráhu na kroket a společně jsme si zahráli. Při odpolední kávě jsme se všichni dozvěděli, jak přesně užívat osušku při utírání svého těla, aby byl využit každý kousek osušky a hlavně systematicky. Kdo nezažil – neuvěří.

Večer děti čekala také již tradiční noční výprava. Vydali jsme se na lesní cestu, kterou šli někteří odvážlivci samotní a někteří po dvojicích. Jejich úkolem bylo najít čtyři stanoviště, z nichž si děti mohly odnést žetony. Všechny děti byly velice odvážné a noční výprava se jim a nám všem moc líbila. Příjemně unaveni jsme uléhali k poslední noci letošního pobytu.

Čekáme na zprávy o balóncích

Poslední den se nesl v duchu balení, uklízení, vyhodnocování celopobytové soutěže a glykémií. Děti si odnesly odměny a mnoho báječných zážitků a vzpomínek. Očekáváme opět také zprávy o našich balóncích, kampak se asi letos dostanou? Odlétaly za velmi větrného počasí. Vystoupaly vysoko a pak nám zmizely v mracích.
Za možnost uskutečnit tento pobyt opět děkujeme všem našim sponzorům a lidem, kteří nás pravidelně i třeba jednorázově podporují.

Jana Brandejsová, Cukříci Ústí nad Orlicí

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x