Cori – nová aplikace, která pomáhá diabetikům

Společnost Chubby Apps právě představila beta verzi aplikace Cori, na jejímž vývoji pracovala více než rok. Jde o mobilní aplikaci, která pomáhá lidem s diabetem znovu převzít kontrolu nad nemocí a den za dnem zlepšovat svůj zdravotní stav.

Cori – nová aplikace, která pomáhá diabetikům

Jedná se o revoluční deník zaměřený na léčbu diabetu (měření glykemie, stravování, léky…), do kterého si uživatel může pomocí chytrého telefonu oskenovat a přidat data ze senzoru na měření glykemie. Součástí aplikace jsou různé záložky, které srozumitelně zobrazují všechna data a pomáhají tak uživateli analyzovat vývoj nemoci. Aplikace také obsahuje gamifikační systém (gamifikace je technika užívání herních prvků a designu v neherním prostředí, čímž ho činí zábavným, cílem je zvýšit zájem uživatelů – pozn. řekl.) s úkoly a úspěchy, kterými uživatele motivuje, aby na sobě dále pracoval. Aplikace respektuje soukromí uživatele a velmi snadno se ovládá.

Léčba diabetu během pandemie

Nápad na Cori se zrodil v hlavě diabetika a spoluzakladatele společnosti Chubby Apps Asiera G. Morata v březnu 2020 během lockdownu kvůli Covidu-19. „Diabetes je běh na dlouhou trať, při kterém je velmi důležité mí každý den vše pod kontrolou, což je velmi obtížný úkol i za normálních okolností. Všechen ten stres a sedavý způsob života během karantény všechno ještě ztížil. V dnešní době máme senzory, které měří glykemii kontinuálně 24 hodin denně, jenomže všechna tato data jsou k ničemu, pokud nevíte, co vlastně znamenají a jak s nimi naložit. Tehdy v březnu měli doktoři plné ruce práce s pandemií a neexistovala aplikace, která by vám pomohla všem těm údajům porozumět. A právě tehdy jsme se rozhodli vytvořit Cori,“ uvádí Morato.

Patricia Bedoya, spoluzakladatelka společnosti, dodává: “V Chubby Apps věříme, že technologie musí být jednoduchá, dostupná a hlavně musí lidem zlepšovat život. S Cori chceme vytvořit aplikaci, která vám pomůže vidět dál než jen ze dne na den a která vás bude povzbuzovat k tomu, abyste na sobě dále pracovali a zlepšovali se.“

Spuštění aplikace Cori je naplánováno na konec letošního roku, kdy bude dostupná pro iPhone, iPad, Apple Watch a Mac. Do budoucna je v plánu také verze pro Android. Do té doby se uživatelé mohou přes internet zdarma přihlásit do veřejné beta verze. Získají tak přístup k aplikaci a mohou si ji vyzkoušet a otestovat ještě před tím, než bude spuštěna. Svými návrhy a zpětnou vazbou ji tak mohou pomoci vylepšit.

Zdroj: bicaraba.eus

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x