Co pomůže diabetikům 2. typu zhubnout?

Vědci z univerzity v Pensylvánii zjistili, že diabetikům pomůže k dlouhodobému snížení váhy výrazné omezení konzumace alkoholu. Čtyřletého výzkumu se zúčastnilo téměř 5 000 osob s diabetem 2. typu, kteří bojovali s nadváhou.

Co pomůže diabetikům 2. typu zhubnout?

Diabetici 2. typu byli po dobu čtyř let rozděleni do dvou skupin. První skupina měla k dispozici pouze vzdělávací literaturu a další edukace, zatímco druhá skupina byla vedena ke zlepšení životního stylu. Po čtyřech letech studie ukázala, že nejrychleji hubli diabetici ve druhé skupině, kteří významně snížili svůj příjem alkoholu. Hlavní autorka studie Ariana Chao výsledky shrnula: „Studie jasně ukázala, že pacienti s diabetem 2. typu, kteří se snaží zhubnout, by měli důsledně snížit svou konzumaci alkoholu.” Vědci také upozorňují, že omezení konzumace alkoholu s sebou přináší, mimo snížení hmotnosti, i další zdravotní benefity.

Diabetici by se proto měli vždy zamyslet nad množstvím sacharidů, které vybraný alkoholický nápoj obsahuje. Je důležité, aby nepřijímali příliš mnoho tzv. prázdných kalorií. Mezi alkoholické nápoje s vysokým obsahem sacharidů patří například pivo nebo různé koktejly. Podrobné výsledky studie najdete v časopise Obesity journal.

Zdroj: www.diabetes.co.uk

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na